Sözcü Plus Giriş

Beyaz Saray’dan FETÖ elebaşı hakkında flaş açıklama

Reuters haber ajansının aktardığına göre, üst düzey Beyaz Saray yetkilisi Başkan Donald Trump'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’la Arjantin'de iki hafta önce G-20 Zirvesi sırasında yaptığı görüşmede FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’in iade edileceği konusunda bir taahhütte bulunmadı.

00:25 -
Beyaz Saray’dan FETÖ elebaşı hakkında flaş açıklama

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Amerika Başkanı Donald Trump'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Washington'un FETÖ elebaşı Fethullah Gülen'i iade etme konusunda çalıştığını belirttiğini kaydetmişti.

Çavuşoğlu Doha'da yaptığı açıklamada, Federal Soruşturma Bürosu FBI'ın Gülen yapılanmasıyla ilgili vergi ödememe konusunda önemli bir soruşturma yürüttüğünü gördüğünü de belirtmişti.

Çavuşoğlu, ABD Başkanı Donald Trump’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a “Gülen ve diğerlerinin iadesi için çalışıyoruz” dediğini söylemişti. 2 hafta önce iki lider Arjantin'de G-20 Zirvesi'nde biraraya gelmişti.

Beyaz Saray'dan konuyla ilgili bir açıklama gelmezken, FBI da Gülen bağlantılı kişi ya da kurumlarla ilgili vergi kaçakçılığı soruşturması olup olmadığı konusunda bir yorum yapmadı.

İLGİLİ HABERABD'de FETÖ operasyonu! FBI soruşturma başlattı!ABD'de FETÖ operasyonu! FBI soruşturma başlattı! İLGİLİ HABERErdoğan: Sayın Trump'la konuştuk Fırat'ın doğusuna bu teröristlerin gitmesi lazımErdoğan: Sayın Trump'la konuştuk Fırat'ın doğusuna bu teröristlerin gitmesi lazım İLGİLİ HABERTrump'ın başını belaya sokacak o raporu yayınladılarTrump'ın başını belaya sokacak o raporu yayınladılar İLGİLİ HABERTrump'ın temsilcisi Barzani ile görüştü!Trump'ın temsilcisi Barzani ile görüştü!
Son güncelleme: 11:58 21.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more