Sözcü Plus Giriş

Yunanistan’dan FETÖ’cü askerler için açıklama yapıldı

Yunanistan Başbakanlık Ofisi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir televizyon kanalına verdiği demeç hakkında açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada FETÖ'cü askerler ile 2 Yunan askerinin değiş tokuşu konusuna da değinildi.

Güncellenme: 21:28, 22/04/2018
Yunanistan’dan FETÖ’cü askerler için açıklama yapıldı

Yunanistan Başbakanlık Ofisi'nden yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın iki ülke arasındaki önemli konularda diyaloğu sürdürmeye çalışması olumlu karşılanırken, Türkiye'nin Ege'deki tavrının tahrik edici olduğu iddia edildi. Açıklamada “Türkiye Cumhurbaşkanı'nın açıklamalarından, Ege'de barıştan yana çıkması ve güvenlik dahil iki ülke arasında önemli alanlarda diyaloğu desteklemesine ilişkin sözleri olumlu olarak karşılıyoruz. Bu sözlerin icraata dönüşmesini ve Türkiye'nin Ege'deki tahrikçi tavrını değiştirmesini bekliyoruz” denildi.

İlginizi ÇekebilirDışişleri Bakanlığı'ndan Yunanistan'a sert tepkiDışişleri Bakanlığı'ndan Yunanistan'a sert tepki

FETÖ’CÜ ASKERLER İÇİN KABUL EDİLEMEZ AÇIKLAMASI

Açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın  “Bizden Yunan askerleriyle ilgili, verilmesini istediler. Bizde kendilerine dedik ki; talep ediyorsanız önce bizim devletimize darbe yapan FETÖ'cüler var, onlarda asker, onların bize verilmesi lazım. Onlar bize verilirse biz de bunları şuanda masaya yatırırız, dedik” sözlerine ilişkin “Yunan askerleri konusunun, başka konularla (FETO'cü askerler ile ilgili) birleştirilmesi, kabul edilemez ve reddedilmektedir. Yunanistan ve AB'nin tavrı, 2 Yunan askerinin kabul edilemez değiş tokuşlar ve şartlar öne sürülmeden derhal geri dönmeleridir” ifadesi kullanıldı. İHA

 

Yayınlanma Tarihi:21:23,