Sözcü Plus Giriş

2018 EKPSS tercih klavuzu açıklandı! EKPSS tercihleri ne zaman başlayacak?

ÖSYM'den yapılan son dakika açıklama engelli vatandaşları yakından ilgilendiriyor. Kamu personeli olmak isteyen ve KPSS'ye giren engelli vatandaşlar için tercihler başladı. EKPSS tercih kılavuzu yayınlandı. Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının kadrolarına engelli vatandaşların atanması için tercih yapılması gerekiyor. Peki EKPSS tercihleri ne zaman başlayacak? İşte 2018 EKPSS tercih klavuzu...

17:42 -
2018 EKPSS tercih klavuzu açıklandı! EKPSS tercihleri ne zaman başlayacak?

ÖSYM tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi “Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik ile buna bağlı olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı ile Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) arasında yapılan “Protokol” hükümlerine göre ÖSYM tarafından yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçları ve kura usulü ile kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına yerleştirme yapılacaktır. Adayların, bu kılavuzda yer alan kadroları tercih edebilmeleri için, 2016-EKPSS veya 2018-EKPSS'ye girmiş veya 2016-Kura veya 2018-Kura ile yerleştirme için başvuru yapmış olması gerekmektedir.”

EKPSS TERCİH KLAVUZU İÇİN TIKLA

EKPSS TERCİHLERİ NE ZAMAN?

Adaylar tercihlerini 29 Kasım-7 Aralık 2018 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM'ye gönderebileceklerdir. İnternetten tercih gönderme işlemleri 7 Aralık 2018 günü, saat 23.59'da sona erecektir.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more