KPSS başvurusu yapacaklar dikkat: Lise KPSS başvuruları yakında sona erecek!

Lise mezunu olup aynı zamanda devlet memuru olmak isteyenler için Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) düzenleniyor. ÖSYM'nin düzenlediği KPSS başvuruları ne zaman sona erecek? KPSS başvurusu yapmak için ÖSYM'nin internet sitesinde girebilir TC kimlik numaranız ve şifreniz ile aday işlemleri sisteminden başvuru işleminizi tamamlayabilirsiniz. İşte Ortaöğretim KPSS başvurusu hakkında merak edilenler...

KPSS başvurusu yapacaklar dikkat: Lise KPSS başvuruları yakında sona erecek!

Kamu personeli olmak isteyenler dikkat! Lise mezunu vatandaşlar en son 19 Temmuz tarihine kadar ais.osym.gov.tr adresi üzerinden KPSS'ye girebilmek için başvurularını yapabilecek. KPSS başvuru ücreti bu sene 60 lira olarak belirlendi. Ücretlerin yatırılacağı bankalar; T.C. Ziraat Bankası, Akbank, Türk Ekonomi Bankası (TEB), Deniz Bank, Kuveyt Türk PTT ve Halk Bankası.

ÖSYM KPSS BAŞVURU EKRANI

osym
KPSS BAŞVURUSUNDA ÖNEMLİ DETAYLAR

*Eksiksiz ve doğru olarak doldurulmuş Aday Başvuru Formu

*Nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı veya süresi geçerli pasaport nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecektir. Başvuruda adayın kimlik belgesinin aslını yanında bulundurması gerekmektedir.

*ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine (ais) ilk kez kayıt olacak adaylar ile ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde(ais) kayıtlı olan adaylardan eğitim bilgilerinde eksiklik/değişiklik olanların diploma veya öğrenim durumunu gösterir resmî belgelerinin onaylı bir örneği talep edilecektir.

Bireysel olarak internet aracılığıyla başvuru hakkı olan adaylar, başvuru süresi içinde ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sistemine (https://ais.osym.gov.tr) T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak başvurularını buradaki açıklamalar doğrultusunda yapacak ve sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlayacaklardır. İnternet aracılığıyla bireysel başvuru, başvuru süresinin son günü, saat 23.59'da sona erecektir.

Loading...