Sözcü Plus Giriş

Bankacılar Bitcoini tartışıyor

Türkiye’de ilk kez bankacılarla akademisyenlerin birlikte gerçekleştireceği 1’inci Bankacılık Kongresinde son dönemde büyük tartışma konusu olan başta Bitcoin olmak üzere sanal paralarla bankacılıktaki son teknoloji ürünleri masaya yatırılacak.

Sözcü Ankara
Güncellenme: 16:01, 03/05/2018
Bankacılar Bitcoini tartışıyor

Başkent Üniversitesi Ticari Bilimler Fakültesi Bankacılık ve Finans Bölümünün ev sahipliğinde 4-5 Mayıs tarihlerinde Ankara'da gerçekleştirilecek kongrede 102 farklı konu akademisyenler ve bankacılar ile uygulamacılar tarafından katılımcıların görüşlerine sunulacak. Akademik çalışmaların yanı sıra 4 ayrı yazarın imza etkinliğinin de yer aldığı kongrenin açılışını İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince ile Türkiye Katılım Bankaları Birliği Başkanı ve Albaraka Türk Genel Müdürü Melikşah Utku yapacak.

MASADA BİTCOİN VAR

Kongrede bankacılarla finans alanında söz sahibi akademisyenlerin en önemli tartışma konularından birini sanal paralar oluşturacak. İki gün sürecek kongre boyunca Bitcoinden, şubesiz bankacılığa, robot teknolojisinden bilgi güvenliğine kadar çok sayıda farklı ve yeni konu üzerinde görüş alış verişi yapılacak. 1'inci Uluslararası Bankacılık Kongresi Dönem Başkanı ve Başkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Şenol Babuşçu, sanal paraların yanı sıra hızla değişim gösteren finansal piyasalar ve bankacılık sektörünün gelecek vizyonunun hem uygulamanın içindeki bankacılar hem de akademisyenler tarafından farklı bakış açılarıyla tartışılmasının sektör için büyük fırsat olduğunu söyledi.