Nef, yeni projeye başlıyor

2017 yılını 1950 konut satışı ve 1.5 milyar TL’lik ciro ile tamamlayan Nef, bu sene 6 yeni projeye daha başlıyor. 2018’de 3.4 milyar TL değerinde proje geliştireceklerini açıklayan Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur, “5 milyar TL’lik aktif büyüklükle sektörde açık ara lider konumdayız. Bu yıl yeni projelerimizin de desteğiyle 2.1 milyar TL’lik ciroya ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

Nef, yeni projeye başlıyor

Gayrimenkul sektörünün firmaları arasında yer alan Nef, 2017'yi 1950 adetlik rekor konut satışı ve 1.5 milyar liralık ciro ile kapattı. Bu rakamlara göre üst üste dördüncü kez gayrimenkul sektörü lideri olan Nef'in İcra Kurulu Başkanı Erden Timur, 2018'de de değeri 3,4 milyar TL'yi bulacak altı yeni projeye başlayacakları müjdesini verdi. 2017 başında 14 olan aktif şantiye sayısını, teslimler sonrası 1 adete düşürdüklerini hatırlatan Timur, geliştirmeye başlanan yeni projelerle birlikte şu an şantiye sayısının 7 adet olduğu bilgisini aktardı.

EV TESLİMİNDE DE SEKTÖR LİDERİYİZ

2016 ve 2017 yılında toplam 3 bin 850 adet konut ünitesinin teslimini gerçekleştirdiklerine dikkat çeken Timur, “Son 2 yıldır Türkiye'de en fazla konut teslimi yapan özel şirketiz. Nef Merter projesinde 1,400, Nef Ataköy'de 1,300, Nef Points'te 800 ve Nef Kağıthane'de ise 350 ünitenin teslimini gerçekleştirdik. İş GYO ile ortak yürüttüğümüz 2,700 konutluk İnistanbul projemizde de teslimler geçtiğimiz Aralık ayında başladı” şeklinde konuştu. Bu yıl başlayacakları yeni projelerden birinin de Nef Kandilli projesi olduğunu belirten Erden Timur, “Kandilli'de Boğaz manzaralı 70 dönüm arsa üzerinde Emre Arolat'ın tasarladığı 406 konutluk bir projemizi hayata geçirmeye hazırlanıyoruz. Sadece bu projeden hedeflenen ciro 1.5 milyar lira” diye konuştu. FIBA işbirliğinde yürütülen Nef'in Çekmeköy projelerinden üçüncüsü olan Nef Koruköy'ü de yoğun talep üzerine planlanandan 1.5 yıl önce; yani 2018'de satışa çıkaracakları bilgisini veren Erden Timur, bu projenin büyüklüğünün ise 600 milyon TL olacağını söyledi. Yine Anadolu Yakası'nda devreye alacakları Nef Beylerbeyi ve Nef Nakkaştepe'nin de Boğaz manzaralı iki butik proje olacağını belirten Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur, bu iki projenin toplam büyüklüğünün de 250 milyon TL civarında olduğunu belirtti.

Nef Yalıkavak'ın ardından ikinci Bodrum projesini ise bu sene içerisinde Bodrum'un en değerli bölgesi olan Cennetkoyu bölgesinde devreye alacaklarını kaydeden Timur, “44 dönümlük denize sıfır arazi üzerine her biri oturduğu topografyaya özel olarak tasarlanmış 42 müstakil villa bulunacak. Arsa üzerinde yere alan 102 çam ağacının hiçbirine dokunulmadan proje inşaatı tamamlanacak” ifadelerini kullandı. Yine Tuzla/ Bayramoğlu bölgesinde denize sıfır toplam 300 dönümlük arsa üzerinde mimari konsepti ile dünya birincilik ödülünü alan Nef Bayramoğlu'nu da bu yıl satışa çıkaracaklarını anlatan Erden Timur, “Bu bölgede toplam 7 ayrı proje gerçekleştirmeyi planlıyoruz, ilk projemiz 500 milyon TL proje değerine sahip olacak” diye konuştu. Erden Timur, İstanbul'un Bebek semtindeki 68 dönüm arsa üzerinde yer alan Nef Bebeköy'de ise uzun dönem rezidans kiralamalarına da bu yıl başlayacaklarını bilgisini paylaştı.

EBRD İLE İLK İŞİMİZ SÜTLÜCE'DE OLACAK 

Geçtiğimiz yıl 120 milyon dolar sermaye ile Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile birlikte kurdukları şirkete de değinen Timur, “EBRD ile geçen sene Londra'da imzaladığımız ortaklık ilk meyvesini vermek üzere. EBRD ile birlikte Nef Sütlüce'de ikinci Novu projemizi 600 yatak kapasitesiyle 2019 yılında açacağız” dedi.  Ortaklı çerçevesinde yüzde 60 konut, yüzde 40 öğrenci rezidansı yapacaklarını kaydeden Timur, “Mesela biz Merter'de ilk öğrenci rezidansını önceki sene devreye aldık.  Yüzde 98 doluluğu var. 17 tane üniversiteden öğrenci kalıyor. Fiyatı aylık ortalama 1.400 lira. Bu işte çok iddialıyız” şeklinde konuştu. EBRD ile yurt dışında da projeler yapacaklarını sözlerine ekleyen Timur, EBRD'nin özellikle Doğu Avrupa'ya büyük önem verdiğini söyledi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...