‘Yüzen ahır’ Bandırma’ya geldi ancak kimseye yaramadı

Türkiye'de kırmızı et fiyatlarını düşürmek amacıyla yurt dışından daha fazla et ithal edilmeye başlandı. Bunun içinde canlı hayvan taşıyan gemiler Türkiye'nin belli başlı bölgelerine sık sık gelip gitmeye başladı. Ancak bu faaliyet ne tüketiciyi ne de üreticiyi memnun etti. İşte o gemilerden sonuncusu da Balıkesir'in Bandırma ilçesindeki Çelebi Limanı'na yanaştı.

‘Yüzen ahır’ Bandırma’ya geldi ancak kimseye yaramadı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın izniyle besiciler için ithal edilen büyükbaş hayvanların bulunduğu ve ‘yüzen ahır’ olarak adlandırılan ‘Norland’ adlı gemi, Balıkesir’in Bandırma ilçesindeki Çelebi Limanı’na yanaştı.

12suabatetgraf2

Togo bandıralı ‘Norland’ adlı 2 bin 986 grostonluk, canlı hayvan taşıyan gemi, Balıkesir’in Bandırma ilçesindeki Çelebi Limanı’na geldi. Bandırma Gümrük Müdürlüğü yetkilileri, ‘yüzen ahır’ olarak adlandırılan gemiyle hangi ülkeden, kaç hayvan getirildiğiyle ilgili ticari sır olduğu gerekçesiyle açıklama yapmadı.

1

Bandırma’ya her gelişinde çevreye yaydığı koku nedeniyle vatandaşların tepkisine neden olan gemideki canlı hayvanların kamyonlarla taşınmasına başlandı.

DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...