Sözcü Plus Giriş

2018 Bekçilik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

Polis Akademisi tarafından düzenlenen bekçilik yazılı sınavından başarılı olanlar fiziki yeterlilik sınavına girdi, şimdi ise sonuçlar ne zaman açıklanacak merak ediliyor.Emniyet Genel Müdürlüğü'nün merkez teşkilatı tarafından yapılan sınavda başarılı olanlar, ihtiyaç duyulan bölgelerde görevlendirilecek. Peki 2018 Bekçilik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte son gelişmeler...

20:17 -
2018 Bekçilik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği yazılı sınavının ardından yeterli görünen adaylar bir de fiziki yeterlilik sınavına tabi tutulmuştu. Bu yıl ilk kez düzenlenen mülakat sonuçları ile ilgili net bir açıklama yapılmamasının yanı sıra bekçilik mülakat sonuçlarının bir ay içinde açıklanması bekleniyor.

Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, adaylar mülakat sonuçlarını T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile “www.pa.edu.tr” internet adresinden öğrenebilecek. Adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçlarıyla sınav sonuçları gönderilmeyecek. İnternetten yapılan sınav sonuç duyurusu, tebliğ niteliği taşıyor.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more