Sözcü Plus Giriş

AK Parti Pendik Belediye Başkan Adayı Ahmet Cin kimdir? Ahmet Cin nereli?

AKP Pendik Belediye Başkan Adayı Ahmet Cin oldu. "Ahmet Cin kimdir? Ahmet Cin nereli?" sorularının yanıtı merak ediliyor. AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı görevinden gelen Ahmet Cin, hakkında merak edilen soruların cevapları haberimizde. İşte, AK Parti Pendik Belediye Başkanı Adayı Ahmet Cin hakkında bilinmeyenleri...

16:42 -
AK Parti Pendik Belediye Başkan Adayı Ahmet Cin kimdir? Ahmet Cin nereli?

Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı İstanbul ilçeleri Belediye Başkan adayları arasında Ahmet Cin Pendik Belediyesi Başkan adayı oldu. Adaylığı öncesinde parti içerisinde AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı görevinde bulunan Ahmet Cin kimdir? Kaç yaşında, evli mi? Ahmet Cin hayatı ve hakkında merak edilen her şey…

AHMET CİN KİMDİR ?

Ahmet Cin Sakarya’da doğmuştur. İlkokulu Sakarya’da, ortaöğrenimini İstanbul Pendik’te tamamlamıştır. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’ni bitiren Ahmet Cin, askerlik hizmetini Amasya’da yapmıştır. Pendik’te mühendislik plastikleri imalat ve ihracatı yapan şirketi ile sanayi sektöründe hizmet vermekte olan Cin, aynı zamanda Mali Müşavir’dir. Siyasete, Refah Partisi Pendik İlçe Yönetim Kurulu Üyesi olarak başlamış, Fazilet Partisi Pendik İlçe Başkan Yardımcılığı yapmıştır.

İLGİLİ HABERAK Parti Eyüpsultan belediye başkan adayı Deniz Köken'in hayatı... Deniz Köken kimdir?AK Parti Eyüpsultan belediye başkan adayı Deniz Köken'in hayatı... Deniz Köken kimdir?

 

İLGİLİ HABERHaydar Ali Yıldız kimdir? Ak Parti Beyoğlu belediye başkanı adayı Haydar Ali Yıldız nereli?Haydar Ali Yıldız kimdir? Ak Parti Beyoğlu belediye başkanı adayı Haydar Ali Yıldız nereli?

1999 yerel seçimlerinde Fazilet Partisi’nden Pendik Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi seçilen Cin, bu dönemde, Pendik Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır. AK PARTİ İstanbul 1. Bölge Teşkilatından sorumlu İl Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptıktan sonra, Halkla İlişkilerden sorumlu İl Başkan Yardımcılığı ve Yerel Yönetimlerden sorumlu il başkan yardımcılığı görevine atanan Cin, halen bu görevini sürdürmektedir. Pendikspor Kulübü Başkanlığı yapmış, Pendik’teki işadamları ve sanayicilerin bünyesinde yer aldığı 2005 yılında kurulan Pendik Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (PESİAD) kurucu başkanlığını ve halen yönetim kurulu başkanlığını yapmaktadır. 35 yılı aşkın süredir Pendik’te ikamet eden Cin, evli olup, 3 kız çocuğu babasıdır.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more