Arınç’tan FETÖ kumpasçısına iş teklifi

FETÖ'nün TSK'ya yönelik ilk eylemi olarak değerlendirilen Şemdinli iddianamesi yazan ve önce meslekten çıkarılan sonra geri dönen ve halen de açıkta olan Van eski Savcısı Ferhat Sarıkaya, TBMM eski Başkanı Bülent Arınç’ın kendisine iş teklif ettiğini açıkladı. Arınç, Meclis Başkanı olduğu dönemde, Sarıkaya’ya TBMM Hukuk Müşavirliği önerdi. Sarıkaya ise öneriyi kabul etmedi. 

Arınç’tan FETÖ kumpasçısına iş teklifi

Bülent Arınç da Sarıkaya'ya iş teklifini doğrulamış ve ‘'Hiç kimse ona iş vermeyi, ilgilenmeyi, cesaret verici bulmadı. Meslekten atılması da  kötü bir cezaydı, ama kabul etmedi. Başkası olsa balıklama atlardı, koşar gelirdi'' demişti..

HAKİMİN EVİNDE YAZDIK

Sarıkaya yüksek yargı mensuplarının yargılandığı Yargıtay 9. Dairesinde, tanık sıfatı ile ifade verdi. Şemdinli iddianamesi sonrası meslekten çıkarılınca Arınç'ın iş teklif ettiğini ancak kabul etmediğini belirten Sarıkaya, FETÖ'cüler aracılığı ile ailesi ile birlikte önce Güney Amerika'ya sonra da Bosna'ya gittiğini ve FETÖ'ün kendisini düzenli maaşa bağladığını açıkladı.

Sarıkaya, Yaşar Büyükanıt'ın suçlandığı Şemdinli iddianamesini, halen FETÖ’den tutuklu olan Van eski Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı İlhan Kaya’nın evinde hazırladıklarını da açıkladı. ”Mahkeme Başkanı Kaya’nın iddianame taslağını görmek istedi, taslağı alıp evine gittim. Okudu, bazı bölümler ekledi.

Yazdıkları çok ağırdı. İtiraz ettim ama meslek büyüğüm olduğu için fazla ses çıkaramadım. Kaya, bu davanın kendi mahkemesine düşmesini de sağladı'' dedi ve ‘'Beni bu cenderenin içine atan Kaya’dır'' açıklaması yaptı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...