Balbay: Bu bir AKP-MHP-YSK ittifakıdır

AKP'nin MHP'den sonra ittifak arayışları sürerken CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay'dan dikkat çeken bir açıklama geldi. Balbay, 'Milli İttifak' olarak adlandırılan AKP-MHP anlaşmasına "Bu bir AKP - MHP - YSK ittifakıdır" dedi.

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge programına konuk oldu. 2019 seçimleri için başlatılan ittifaka değinen Balbay, önemli bir iddiada bulundu.

Şen: Kendisi kandırılanlar, şimdi bizi kandırıyorlar İlginizi Çekebilir Şen: Kendisi kandırılanlar, şimdi bizi kandırıyorlar

“BU BBP İÇİN BULUNMUŞ BİR ÇÖZÜM”

Balbay, “Bu bir AK PartiMHP – YSK ittifakıdır. Burada MHP başka bir ittifak istemiyor. Büyük Birlik Partisi ben de girmek isterim dedi. MHP istemem dedi. Şimdi ona da bu yasada çözüm buldular. Bir siyasi partinin lideri ya da temsilcisi, başka bir siyasi partiden aday olursa seçilebilir, sonra kendi partisine gider dediler. Bu BBP için bulunmuş bir çözümdü. Ama tamamen MHP’nin istedikleri ağırlıklı bir tablo oluştu ve bunu çok da değiştirmek istemiyorlar” ifadelerini kullandı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...