Çerez almaya giden zihinsel engelli genç kıza 9 kişi kabusu yaşattılar

Çanakkale'nin Çan ilçesinde markete gidiyorum diyerek evden ayrıldıktan sonra bir daha geri dönmeyen ve 15 gündür aranan 22 yaşındaki G.U. jandarma tarafından bulunarak ailesine teslim edildi. Genç kızın verdiği ifade sonrasında Bursa'nın İnegöl ilçesindeki bir bağ evinde bir çok kişi tarafından tecavüze uğradığının ortaya çıkması üzerine harekete geçen jandarma ekipleri olaya karıştıkları iddia edilen 9 kişiyi gözaltına aldı.

Edinilen bilgiye göre, Çanakkale'nin Çan ilçesinde, ‘markete gidiyorum’ diyerek evden ayrılan 22 yaşındaki G.U. bir daha geri dönmedi. Yarım saat sonra markete kızını aramaya giden anne Songül U., kızının markete hiç gitmediğini öğrenince emniyete giderek ihbarda bulundu. Bunun üzerine polis genç kızı bulmak için geniş çaplı arama başlattı. Polis, AFAD ve jandarma ekipleri tarafından aralıksız sürdürülen aramalarda genç kız 13 gün boyunca bulunamadı.

ÇANAKKALE'NİN ÇAN İLÇESİNDE MARKETE GİDİYORUM DİYEREK EVDEN AYRILDIKTAN SONRA BİR DAHA GERİ DÖNMEYEN VE 15 GÜNDÜR ARANAN 22 YAŞINDAKİ G.U. JANDARMA TARAFINDAN BULUNARAK AİLESİNE TESLİM EDİLDİ. GENÇ KIZIN VERDİĞİ İFADE SONRASINDA BURSA'NIN İNEGÖL İLÇESİNDEKİ BİR BAĞ EVİNDE BİR ÇOK KİŞİ TARAFINDAN TECAVÜZE UĞRADIĞININ ORTAYA ÇIKMASI ÜZERİNE HAREKETE GEÇEN JANDARMA EKİPLERİ OLAYA KARIŞTIKLARI İDDİA EDİLEN 9 KİŞİYİ GÖZALTINA ALDI. FOTO:İHA

ÇANAKKALE’NİN ÇAN İLÇESİNDE MARKETE GİDİYORUM DİYEREK EVDEN AYRILDIKTAN SONRA BİR DAHA GERİ DÖNMEYEN VE 15 GÜNDÜR ARANAN 22 YAŞINDAKİ G.U. JANDARMA TARAFINDAN BULUNARAK AİLESİNE TESLİM EDİLDİ. GENÇ KIZIN VERDİĞİ İFADE SONRASINDA BURSA’NIN İNEGÖL İLÇESİNDEKİ BİR BAĞ EVİNDE BİR ÇOK KİŞİ TARAFINDAN TECAVÜZE UĞRADIĞININ ORTAYA ÇIKMASI ÜZERİNE HAREKETE GEÇEN JANDARMA EKİPLERİ OLAYA KARIŞTIKLARI İDDİA EDİLEN 9 KİŞİYİ GÖZALTINA ALDI. FOTO:İHA

Olaydan sonra (EGM) Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından kayıp ilanı ile 81 ilde aranan genç kız kayboluşunun 14’üncü gününde Eskişehir’de tren garında polis tarafından farkedilince gözetim altına alınarak Çanakkale’ye götürülüp ailesine teslim edildi. Genç kız yaşadıklarını annesine anlatınca duyduklarına inanamayan anne Songül U. zihinsel engelli kızını da yanına alarak Bursa İnegöl Jandarma İlçe Komutanlığına gelerek şikayette bulundu.

BAĞ EVİNDE 9 KİŞİNİN SALDIRISINA UĞRAMIŞ

Jandarma karakolunda ifade veren genç kız başından geçenleri şu şekilde anlattı. İddiaya göre, Markete gidiyorum diyerek evden ayrılan 22 yaşındaki G.U. Çanakkale’de otostop çektiği bir TIR’la Bursa’nın İnegöl ilçesine bağlı Kurşunlu Mahallesine geldi. Burada TIR’dan inen genç kız yaya olarak aynı mahallede gezdiği sırada, yanına gelen Caner Y. isimli kişi ile bir süre sohbet edip onun kullandığı araca bindi. Caner Y. tarafından bir çiftliğe götürülen zihinsel engelli genç kız buradaki bağ evinde birden fazla kişinin tecavüzüne uğradı. Bağ evinde zorla tutulan G.U. olaydan bir gün sonra evde kimsenin olmamasını fırsat bilip candan kaçmayı başardı. Kurşunlu yolu üzerinde genç kızı farkeden zanlılardan biri aracına alıp götürdüğü baraj yolunda bir kez daha tecavüz edip Bursa-Ankara Karayolu Mezitler Mevkiinde araçtan indirdi. Bir kez daha otostop çeken G.U. önce Kütahya’ya ardından da trenle Eskişehir’e gitti ve burada polis ekipleri tarafından farkedilip ailesine teslim edildi.

9 ZANLI TEK TEK YAKALANDI

İddialar üzerine harekete geçen İnegöl İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Cumhuriyet Savcılığı talimatıyla şüphelileri aramaya başladı. Yapılan çalışmalar sonucunda şüpheliler Caner Y. başta olmak üzere Efe G., Tolga G., Uğur C., Emir C., Mehmet K., Ayhan Y., İbrahim K. ve Sezer B. isimli 9 kişi tek tek yakalanarak gözaltına alındı.

Gözaltına alınan şahısların sorgulama da suçlarını itiraf ettikleri öğrenildi. İfadesi alınırken fenalaşan genç kız 112 Acil Servis Ambulansı ile İnegöl Devlet Hastanesine kaldırılıp tedavi altına alındı.

G.U.'nun 4 Temmuz tarihinde evinden ayrılarak otostopla bindiği TIR ile Kurşunlu mahallesine geldiğini, tanıştığı kişi ve arkadaşları tarafından götürüldüğü bağ evinde bir çok kez tecavüze uğradığını, uyuşturucu ve alkol kullandırıldığını söylediği öğrenildi.

ANNESİ “KIZIM RÜYAMDA ANNE BENİ GEL BURADAN AL DİYOR” DEMİŞTİ

Öte yandan, anne Songül U. kızının kayıp olduğu dönemde yaptığı açıklamada kızının rüyasında ‘anne gel beni al’ dediğini söylemişti. Uysal, kızının tedavisinin yarım kalması halinde daha büyük bir felaket yaşanabileceğinden korktuğunu anlatarak, “Benim çocuğum hasta. Benim çocuğumu bırakın, tedavisi yarım kalmasın. Benim çocuğumun tedavisi yarım kalırsa daha büyük felaketler olabilir. Ne olursunuz benim çocuğumu bırakın” çağrısında bulunmuştu. Olayla alakalı jandarmanın tahkikatının devam ettiği belirtildi.

İHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...