Düzce’de coşkulu 19 Mayıs kutlaması

19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Atamız'ın kurtuluş mücadelesini başlattığı kent Samsun'da yıllardır feneralaylarıyla kutlanıyordu. Bu yıl, Samsun Valiliği bunu "uygun" bulmadığını belirterek etkinliği yasakladı. Şoke eden tuhaf karar çok eleştirilirken, tokat gibi yanıt Düzce'den geldi. Valilikçe yasaklanmadığı için binlerce Düzceli dün gece ellerinde bayraklar ve meşalelerle 19 Mayıs çoşkusunu doruğa taşıdı. Akıllarda tek bir soru vardı, Samsun'da yasak koyanlar bu görüntüler karşısında acaba ne düşünüyordu?

Düzce’de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri dolayısıyla fener alayı düzenlendi.

Düzce Belediyesi önünde toplanan grup, İstanbul Caddesi’nden Anıtpark Meydanı’na kadar ellerindeki fener ve Türk bayraklarıyla yürüdü.

duzce-19-mayis-aa-2 duzce-19-mayis-aa-7

Garnizon Komutanlığı’ndan bir tören mangası da fener alayına katıldı.

duzce-19-mayis-aa-5 duzce-19-mayis-aa-6 duzce-19-mayis-aa-4

Anıtpark Meydanı’na gelen vatandaşlar, burada Düzce Belediyesi tarafından kurulan ramazan sokağında mehter takımının gösterisini ilgiyle izledi.

duzce-19-mayis-aa-8 duzce-19-mayis-aa-9 duzce-19-mayis-aa-4 duzce-19-mayis-aa-1

AA

Valilikten 19 Mayıs yasağı İlginizi Çekebilir Valilikten 19 Mayıs yasağı 19 Mayıs tarihi ve önemi... 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun! İlginizi Çekebilir 19 Mayıs tarihi ve önemi... 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun! 19 Mayıs kutlu olsun! 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için en güzel 19 Mayıs mesajları... İlginizi Çekebilir 19 Mayıs kutlu olsun! 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için en güzel 19 Mayıs mesajları...

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...