Reklamsız Sözcü

e-Devlet bedelli askerlik yeri sorgulama ekranı: 6 Ekim celp listesi açıklanıyor!

Bedelli askerlik ile ilgili son dakika gelişmeleri gelmeye devam ediyor. Bedelli Askerlik Hizmeti kapsamında, 17 Ağustos 2018 itibarı ile 357.350 kişi müracaatta bulunmuş; bunlardan 61.843 kişi paralarını yatırarak müracaat sürecini tamamlamıştı. 6 Ekim celp listesi 6 Eylül perşembe günü Milli Savunma Bakanlığı tarafından duyurulacak. e-Devlet bedelli askerlik yeri sorgulama ekranına haberimizden erişebilirsiniz.

19:58 -
e-Devlet bedelli askerlik yeri sorgulama ekranı: 6 Ekim celp listesi açıklanıyor!

Bedelli askerlik için binlerce kişi başvuru yapmıştı. Bu nedenle üç celp dönemi planlandı. 6 Ekim celp listesi ise 6 Eylül Perşembe günü Milli Savunma Bakanlığı tarafından açıklanacak. Eğitimlerin; Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları ile Jandarma Genel Komutanlığı birliklerinin konuşlu olduğu belli merkezlerde yapılması planlanıyor.

E-DEVLET BEDELLİ ASKERLİK YERİ SORGULAMA

ÜÇÜNCÜ CELP DÖNEMİ NE ZAMAN?

İkinci dönem temel askerlik eğitimi 6 Ekim, üçüncü dönem temel askerlik eğitimi ise 27 Ekim’de başlayacak. Bu dönemde birliklerine teslim olacak yükümlüler ise 6 Eylül ve 27 Eylül günlerinde belli olacak. Bedelli Askerlik başvurusunu henüz tamamlamayanlar için celp planlaması ayrıca yapılacak. Bu planlama 3 Kasım’dan sonra duyurulacak.

celp_1-bedelli-askerlik-1

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 00:48 06.09.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more