Sözcü Plus Giriş

Göndere çekili Türk bayrağı nihayet değişti

Türkiye'de 'göndere çekili en büyük Türk bayrağı' unvanına sahip bayraktaki tahribat, sozcu.com.tr'de haberin yayınlanmasından sonra şirket yönetimi tarafından yenisiyle değiştirilmek kaydıyla giderildi.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 09:38, 30/08/2018
Göndere çekili Türk bayrağı nihayet değişti

Samsun’un Havza İlçesi’nde bir dinlenme tesisi tarafından üç yıl önce yaptırılan ve direk yüksekliği 116 metre olan 2 bin metrekarelik dev Türk bayrağında rüzgar ve doğal sebeplerden ötürü tahribat meydana geldi. Bayrağın görüntüsü Güneydoğu’da görev yapan bir komutan tarafından çekildi ve sozcu.com.tr’ye ulaştı. sozcu.com.tr’nin manşetten yayınladığı haber kısa sürede tıklama rekoru kırdı ve yorum yağmuruna tutuldu.

 

Konuyla ilgili sozcu.com.tr’ye açıklama yapan şirket yöneticisi bayrağı rutin bir şekilde ayda bir kez değiştirdiklerini ancak bunun zor bir işlem olduğunu belirterek tahrip olan bayrağın yerine yeni bayrağın göndere çekildiğini belirtti. Yetkili bayrağın değiştirme işlemi sırasında kara yolunun jandarma gözetiminde geçici olarak trafiğe kapatıldığını ve 450 kiloluk bayrağın indirilerek yenisinin çekildiğini belirtti ve ayrıca bayrağın havadan drone ile çekilen görüntülerini de paylaştı.

İlginizi ÇekebilirGöndere çekili en büyük Türk Bayrağı yırtık halde!Göndere çekili en büyük Türk Bayrağı yırtık halde!

işte o açıklama;

“2011 yılında iş adamı Mehmet Şahin tarafından yaptırılan Türkiye’nin en büyük bayrak direği ve bayrağı Samsun’un Kavak İlçesi’nde olup 92 ton demir temeline 400 ton beton kullanılarak yaptırılmıştır. 730 rakım ve 116 metre direk boyu 1944 metrekare bayrak ebatı ve 450 kg ağırlığındadır. Türkiye’nin en büyük bayrak direği ve bayrağı olup dünyanın ise en büyük dalgalanan ikinci bayrağıdır. Bayrak Alpaka kumaşı ile 22 bin TL karşılığında İstanbul’da  yaptırılmaktadır ve her ay yenisi ile değiştirilmektedir. Bayrağımız içi çalışan 2 personel bulunmaktadır. Üç günde bir sert hava koşulları nedeniyle yıpranan bayrağımız ekibimiz tarafından indirilip tadilat edilip hemen göndere çekilmektedir. Bayrağımız kimi zaman sert hava koşulları nedeniyle ağır tahribat aldığında indirip anında müdahale edememekteyiz. Ancak rüzgarlı havalarda bu müdahale yapılamamaktadır. Bütün maliyetler Samsunlu iş adamı Mehmet Şahin tarafından karşılanmaktadır. Vatandaşlarımızın ve Sözcü gazetesinin milli duygularını şanlı bayrağımız için olan hassasiyetini çok iyi anlıyoruz. Müdahale esnasında alınan anlık bir görüntü ile yapılan paylaşım üzücüdür. Şanlı bayrağımız bizim için her şeyden önce gelir. Saygılarımızla kamuoyuna arz ederiz.
Nurullah Asiltürk”

dji_0002-mov_20180829_151127-2475-mp4_20180829_151002-913 dji_0003-mov_20180829_151235-649
Yayınlanma Tarihi:07:19,