Sözcü Plus Giriş

Muharrem İnce Adıyaman’da konuştu

Cumhuriyet Halk Partisi'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Adıyaman'da partisinin mitingine katıldı. İnce mitingdeki konuşmasına Adıyaman Türküsü'nü söyleyerek başladı. İnce, "Ordu mensuplarını uyarıyorum. Balkanları nasıl kaybettiğimizi bilin" dedi.

Güncellenme: 20:42, 02/06/2018

Muharrem İnce’nin açıklamalarından satır başları:

Benim hemşehrim Erdoğan bir iftara gidiyor, iftarda da bir ordu komutanı var (2. Ordu Komutanı İsmail Metin Temel) videoyu izletti. Onun laflarıyla söyleyeyim. Erdoğan dürüst ol, dürüst ol. İftara katılmasından rahatsız değilim. Mübarek günü yalan söyleme. Sen beni eleştiriyorsun, ordu komutanı da alkışlıyor. Disiplin Kanunu’nun 20. maddesinde siyasete karışırsanız ihraç edilirsiniz der. Ordu mensuplarını uyarıyorum. Balkanları nasıl kaybettiğimizi bilin! Senin görevin AK Parti il başkanı değilsin. Orada beni eleştirirken alkışlayamazsın. Cumhurbaşkanı olduğumda o generalin apoletlerini sökeceğim.

Erdoğan emekli cumhurbaşkanı olacağına göre istiyorsa onun yanında emireri olabilir. Ordunun üçte biri ilkokul mezunu FETÖ’nün emrine girmiş, üçte biri bu hale gelmiş. Çok siyasete meraklıysanız üniformanızı çıkartırsınız meydanlara gelirsiniz. ‘İftara gitmesinden rahatsız olmuşum’ yalan söylüyor! Sen Erdoğan’ın generali değilsin, milletin generalisin milletin!

 

İlginizi Çekebilir'Senin apoletlerini sökmezsem ben de Muharrem ince değilim''Senin apoletlerini sökmezsem ben de Muharrem ince değilim'

FETÖ VİDEOLARINI İZLETTİ

Foto: DHA

Foto: DHA

Muharrem İnce, AKP’nin önde gelen isimleri; Bekir Bozdağ, Hüseyin Çelik, Tayyip Erdoğan, Binali Yıldırım ve Bülent Arınç’ın terör örgütü lideri Fethullah Gülen’e övgü dolu sözlerinin olduğu konuşmaların videoyusu izletti.

“BAY EKONOMİST SANA SESLENİYORUM”

Foto: DHA

Foto: DHA

Diploması Olmayan Bay Ekonomist sana sesleniyorum; Kamu İhale Kanunu’na uyduğunda hastaneyi yatak başına 285 bin liraya yapıyorsun. Uymadığında niye 900 bin liraya yaptırıyorsun, Bay Ekonomist!

Hızlı tren projesini iptal edeceğimi sana kim söylemişse yalan söylemiş. Önce çevrendeki yalancılardan kurtul.

Muharrem İnce’nin ve arkadaşlarının sloganı şu; “Her aileye ev, her eve bir maaş.” Bunu yapacağız.

‘TÜTÜNDE HAPİS CEZASINI KALDIRACAĞIM’

Foto: DHA

Foto: DHA

Muharrem İnce, eline bir vatandaştan aldığı tütün maketini de göstererek, kendisinin de çocukluğunda tütünle uğraştığını anlattı. Bölge halkının önemli geçim kaynaklarından olan tütünde hapis cezasını kaldıracağını ifade eden İnce, “Belki de hiçbiriniz bilmiyorsunuz. Benim çocukluğum tütün tarlalarında geçti. Biz sabah 4’te giderdik, kırmaya giderdik at arabasıyla annemle beraber. Sabah 9’da gelir; o eller zifir olur, kolay kolay da çıkmaz. Sonra başlardık onları dizmeye. Kışın bir de elden geçirirdik. Sonra 7 yaşından 70 yaşına kadar herkes çalışırdı. Ama size şunu söyleyeyim; kendi ülkemizin topraklarında ekilen tütünü bile kaçak tütün yaptı bunlar. Bunların 1200 odalı sarayı var ama yatacak yeri yok. Bu tütün paralarıyla okudum ben. Bunlar Amerikan tütün şirketlerine teslim oldular. Amerikan tütün şirketlerine benim milletimin insanlarını sattılar. Tütün zararlı ama tütün tüketiliyor. Türk tütününü yasaklayamazsın. Tütünde hapis cezasını kaldıracağım size söz” diye konuştu.

Foto: DHA

Foto: DHA

‘EN BÜYÜK PROJEMİZ HUZUR’

Muharrem İnce, 24 Haziran sonrası Cumhurbaşkanı olması halinde vaatlerini anlatarak, şöyle konuştu:

“Her gittiği yerde benim hemşehrim diyor ki ‘Ben yerliyim, ben milliyim’. Ona bir soru. Saraydaki mermerler Afyon’dan mı, Bilecik’ten mi, Hindistan’dan mı? Senin sarayının biraz ilerisinde Anıtkabir var, hani zorla gittiği Anıtkabir. Size bir şey söyleyeyim mi o saraydaki mermerler Hindistan’dan ama Anıtkabir’deki mermerler Osmaniye’den, Afyon’dan, Bilecik’ten. En büyük projemiz huzur. Önce barış. Bu milleti barıştıracağız. Birinci ‘B’, barışacağız. Türk-Kürt, Alevi-Sünni, kadın-erkek, sağcı-solcu yok. 4 Mayıs günü aday olduktan sonra CHP rozetini çıkardım. Türk bayrağını taktım. Hepimizi simgeliyor. Ekonomik olarak büyüyeceğiz. Nasıl büyüyeceğiz? Merkez Bankası bağımsız olacak. Hukuk devleti olacak. Yerli, yabancı yatırımcı Türkiye’deki sisteme, düzene, mahkemeye inanacak. Sonra ekonomimizi hukuk devleti olarak düzelteceğiz. Mazotu çiftçiye 3 liradan vereceğiz. Seçilir seçilmez OHAL kalkacak. Ayrıca Sayın Erdoğan hızlı tren projesini iptal edeceğimi söylemişler. Bunu kim söylemişse yalan söylemiş.”

Foto: DHA

Foto: DHA

‘ASLA KİNDAR NESİL YETİŞTİRMEYECEĞİZ’

Eğitimle ilgili projelerini de anlatan İnce, asla kindar nesil yetiştirmeyeceklerini belirterek, “Çocuklarımızı eğitmezsek bir yere varamayız, yoksullaşırız. Ben dindar neslin yetişmesinden hiç rahatsız olmam ama bu devletin görevi değil, ailenin görevidir. Aile isterse çocuğunu dindar yetiştirebilir. Ben de çocukken Kuran kursuna gönderildim ailem tarafından. Biz devleti yönetirsek din dersini kaç saat istiyorsa veririz, hiç sıkıntı yok. İstemeyenlere vermeyiz. Asla kindar nesil yetiştirmeyeceğiz. Biz çocuklara fizik, kimya öğreteceğiz. Her mahalleye kreş açacağız. O zaman sloganımız ne olacak; ‘Çocuk kreşe, kadın işe’. Kadınların iş hayatına katılması bizim için çok önemlidir. O meydanlara geliyor diyor ki ‘Çocuk sayısı 3 olsun’. Sonra kesmiyor 3, 5 olsun. Şimdi bakın aramızdaki farkı söylüyorum; çocuk bezinde KDV yüzde 18, çocuk mamasında KDV yüzde 8, sütte KDV yüzde 8. Değerli Adıyamanlılar son sözüm şu olsun; çocuğun donundan yüzde 18 KDV alan hükümetten adam olmaz” dedi.

İnce, konuşmasının ardından kendisini dinlemeye gelenlerle selfie yapıp, güvercin uçurduktan sonra Malatya’ya hareket etti. DHA

Yayınlanma Tarihi:17:05,