Sözcü Plus Giriş

İstanbul’da hastanede doktora silahlı saldırı

İstanbul’da Bahçelievler'de bulunan özel bir hastanedeki odasında hastası olan Serhat T. tarafından silahlı saldırıya uğrayan doktor Fikret Hacıosman hayatını kaybetti. Polis ekiplerince gözaltına alınan Serhat T. ilk ifadesinde, “Okulda zenginlerin gösterişli hayatından çok etkilendiğimi söyleyince ilaç tedavime devam etmeni söyledi. Ben de sinirlendim, ateş ettim” dediği öne sürüldü. Saldırgan Serhat T. ifadesinin alınmasının ardından sağlık kontrolünden geçirildi ve Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirildi.

Tugay SADAY
13:04 -

Bahçelievler'de bulunan özel hastanede Psikiyatri bölümünde görevli saat 12.30 sıralarında Serhat T. (18) isimli hastasının silahlı saldırısı sonucu ağır yaralandı. Ağır yaralı doktor hastanedeki tüm müdahaleye rağmen saat 21:55’de hayatını kaybetti. Olayla ilgili soruşturma başlatan Bahçelievler İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri kaçan saldırganı yakalamak için çalışma başlatmış daha sonra saldırgan yakalanmıştı.

Psikolog Doktor

Doktor Fikret Hacıosman

EVDEKİLERİ REHİN ALMAK İSTEDİ

Yürütülen çalışma kapsamında polis şüpheli Serhat T.'nin Esenler'deki evini belirledi. Polisin geldiğini gören şüpheli teslim ol çağrılarına uymayarak evde bulunanları rehin almak istedi. Polisin iknası sonucu teslim olan şüpheli cinayette kullanılan silahıyla birlikte gözaltına alındı.

FOTO:SÖZCÜ - Esenler'de yakalanan Serhan T. polis merkezine getirildi.

FOTO:SÖZCÜ – Esenler’de yakalanan Serhan T. polis merkezine getirildi.

MART AYINDAN BERİ TEDAVİ GÖRÜYORDU

Gözaltına alınan şüphelinin psikolojik sorunları olduğu için Mart Ayı'ndan beri tedavi gördüğü belirlendi. Randevu alarak görüşmeye gittiği doktor Fikret Hacıosman ile aralarında yaşanan tartışmanın ardından silahını ateşlediği öğrenildi.


HASTANEDEN AÇIKLAMA

Öte yandan saldırıyla ilgili hastaneden açıklama yapıldı. Açıklamada, “Saldırıya uğrayan Dr. Hacıosman acil müdahalesi yapılarak ameliyata alınmıştır. Şuan yoğun bakım tedavisi sürmektedir. Hayati tehlikesi devam etmektedir” denildi.

İLGİLİ HABERVurulan doktorun meslektaşları saldırıyı kınadıVurulan doktorun meslektaşları saldırıyı kınadı

SİLAHLA NASIL GİRDİ

Randevu alarak Doktor Fikret Hacıosman'ın yanına giden şüpheli Serhan T.'nin hastaneye silahıyla nasıl girdiği ise merak konusu oldu.

İLK İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Asayiş Şube Müdürlüğü'nde sorguya alınan şüpheli Serhat T., ilk ifadesinde, “Okulda zenginlerin gösterişli hayatından çok etkilendiğimi söyledim. Bundan nasıl kurtulacağım’ diye sordum. O da bana, ‘İlaçlarını iç, etkisi azalacak’ dedi. Bu duruma sinirlendim ateş ettim” dediği öne sürüldü.

 

Son güncelleme: 22:57 02.10.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more