Sözcü Plus Giriş

Kimsenin cevabını bilmediği ‘zor’ soru

Sivas’ta temizlikçilere kadro sınavı yapıldı. ‘Lambayı kaç günde bir temizlersin? sorusuna, ‘Kirliyse hemen değilse 20 günde bir’ yanıtı verildi. Cevap kabul edilmedi ancak yanıt da açıklanmadı.

Başak KAYA
02:53 -
Kimsenin cevabını bilmediği ‘zor’ soru

Sivas, Kredi Yurtlar Kurumu'nda görevli taşeronlar için yapılan kadro sınavına giren temizlik görevlisine, “Bir lambayı kaç günde bir temizlersin ?” sorusu yöneltildi. Temizlik görevlisi, “Kirliyse hemen, yoksa 20 günde bir temizlerim” yanıtını verdi ama cevabı kabul edilmedi. CHP Sivas Milletvekili Ali Akyıldız konuyu TBMM'ye taşıdı ve “Lambadaki kasıt AKP'nin ampulüyse vallahi emin olun, zemzem suyu getirsek bile temizlenmez'' dedi.

CHP Sivas Milletvekili Ali Akyıldız

CHP Sivas Milletvekili Ali Akyıldız

Akyıdız, SÖZCÜ'ye yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Adeta milletin aklıyla alayeder gibi bir soru. Sınava giren personel bu soruya ‘Kirliyse hemen, yoksa 20 günde bir' yanıtını veriyor. Mülakatı yapanlar ise ‘Bilemedin çık dışarı' diyor. Bu sorunun yanıtı ne olabilir?'' Akyıldız, “Şimdi, olmaz ama hani olur da yine sayın bakanlardan biri merak ederse ‘Ya, böyle bir şey var mı, doğru mudur?' diye, ben, sayın bakanlara bu konuyla ilgili detaylı bilgi vermeye hazırım” dedi.

Son güncelleme: 07:15 25.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more