Mavi boncuklu Leyla, cennete uğurlandı

Leyla kaçırıldı. 18 gün sonra cansız bedeni bulundu. Minicik bedeninde insanlık öldürülmüştü. Yandık, her görüşümüzde o güzel yüzünün fotoğrafını ağladık. Ona kıyan cani ya da canilerin Allah belalarını verecektir mutlaka! Üstelik Leyla ne ilk ne de sondu. Yüzlerce, binlerce Leyla için çok üzülmüştük daha önceki aylarda, yıllarda. Ammaaa, ya biz? Bizi yönetenler, seçip seçip Meclis'e gönderdiğimiz vekiller, bürokratlar, onlara doğru dürüst kanun yapmaları için yeterince baskı yapmayan biz yurttaşlar? Daha mı az suçluyuz? Leyla'nın fotoğraflarına, gözlerine bakıp sorun bu soruyu ve artık bir dahaki Leyla olayına kadar unutmayın, unutmayalım...

Ağrı’da ailesiyle bayram ziyareti için gittiği dedesinin köyünde kaybolduktan 18 gün sonra bulunan 4 yaşındaki Leyla Aydemir, son yolculuğunu uğurlandı.

aw434226_03

Cesedi Bezirhane köyünde bulunmasının ardından Erzurum Adli Tıp Kurumuna getirilen minik Leyla’nın naaşının otopsi işlemi 3,5 saat sürdü. Daha sonra Leyla’nın cenazesi, yakınlarınca buradan alınıp bir ambulans ile memleketi Ağrı’ya getirildi.Minik Leyla’nın bir süre Ağrı Devlet Hastanesi morgunda tutulan cenazesi, sabah saatlerinde buradan alınıp Ağrı Belediyesi cenaze nakil aracına konularak Bezirhane köyüne götürüldü.

22a64cb36fcb2a572317db11ac6e6fa5

Leyla’nın cenazesi, köydeki Ranuna Camisi’nde kılınan cenaze namazı sonrası köy mezarlığında defnedildi.Törene, minik Leyla’nın babası Nihat, annesi Aysel, amcaları Yusuf, Musa ve yakınları ile çok sayıda vatandaş katıldı. Leyla’nın defnedilmesi sırasında gözyaşlarını tutamayan anne Aysel Aydemir, Kürtçe ağıt yaktı.Aydemir ailesi tören sonrası köyde kurulan taziye evinde taziyeleri kabul etti.

aw434226_01

Ağrı’nın Bezirhane köyünde Ramazan Bayramı’nda kaybolan Leyla Aydemir’in bulunması için çalışma başlatılmış, bölgedeki dere yatakları, sazlık alanlar, otla kaplı araziler, köy içindeki metruk yapılar, tandır evleri, ahır ve çocuğun gidebileceği bütün alanlar, kadavra köpekleri de kullanılarak aranmıştı.Leyla Aydemir’in cesedi, kaybolduktan 18 gün sonra, dün köye 2 kilometre mesafede kent merkezine giden yolun yakınındaki akarsu kenarında ağaçların arasında bulunmuştu.

5c224b537c57bae61d1d3658117e5b30
Muhammet Aydemir, kardeşi Leyla'nın mezarı başında gözyaşları döktü

Muhammet Aydemir, kardeşi Leyla’nın mezarı başında gözyaşları döktü

Mavi boncuklu Leyla açlıktan ölmüş! İlginizi Çekebilir Mavi boncuklu Leyla açlıktan ölmüş!

 

Kayıp Leyla bulundu! Günler sonra acı haber geldi İlginizi Çekebilir Kayıp Leyla bulundu! Günler sonra acı haber geldi

(DHA)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...