Sözcü Plus Giriş

Alınan bilgiye göre, Köyceğiz ilçesi Sancı Mahallesi’nde ismi öğrenilemeyen kişi, bir köpeği 48 NJ 247 plakalı midibüsün arkasına iple bağlayıp yola çıktı. Karayolunda sürüklenen köpeği gören iki kadın sürücü tepki göstererek aracı takibe aldı. Kaçmaya çalışan sürücü bir süre sonra aracı durdurarak köpeğin bağlı olduğu ipi kesti ve hayvanı aracın bagajına koydu.

kopek-aa21_6582400

Kadın sürücüler, olay yerinden geçen trafik polislerinden yardım istedi. Polisler jandarma ekiplerine haber verdi. Yapılan ilk incelemede köpeğin telef olduğu belirlendi.

İLGİLİ HABERHayvan hırsızlarından vahşetHayvan hırsızlarından vahşet

PARA CEZASI UYGULANDI

Sürücü, jandarma ekipleri tarafından Köyceğiz Jandarma Karakoluna götürüldü. Olaya tanık olan kadınlar da ifade için karakola gitti. Sürücüye idari para cezası uygulandı. Hayvan Dostları Derneği (HAYDOS) üyeleri, sürücü hakkında suç duyurusunda bulundu.

İLGİLİ HABERTam bir vicdansızlık! 10 köpek bu halde bulunduTam bir vicdansızlık! 10 köpek bu halde bulundu

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDULAR

HAYDOS Başkanı Türkan Dağdelen, yaptığı açıklamada, olayın takipçisi olduklarını söyledi. Köpek için otopsi talep ettiklerini belirten Dağdelen, “Jandarmayı arayarak köpeğin cesedinin Köyceğiz İlçe Tarım Müdürlüğüne teslim edilmesi gerektiğini ve otopsi talep ettiğimizi söyledik. Ayrıca, köpeğin ağzından ve burnundan kan geldiğini belirttik. Şu anda köpeğin ölüsü nerede bilen yok. Otopsi talep ettiğimiz halde niye hayvanın ölüsüne el konulmadı? Şahıs hakkında suç duyurusunda bulunduk.” dedi. AA

Son güncelleme: 00:22 06.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more