Sözcü Plus Giriş

Muharrem İnce: ‘Saray’ı bilim yuvası yapacağım’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP'nin cumhurbaşkanı adayı olarak açıklamasının ardından kürsüye gelen Muharrem İnce, Ak Saray'ı 'bilim yuvası' yapacağını açıkladı.

Güncellenme: 11:23, 04/05/2018
Muharrem İnce: ‘Saray’ı bilim yuvası yapacağım’

CHP Grubu’nda yapılan gizli oylamada 110 milletvekili oy birliği ile CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı olarak Muharrem İnce dedi. Partide “Oy birliği ve grup kararı” ile Muharrem İnce Cumhurbaşkanlığına aday gösterildi. Böylelikle Muharrem İnce doğum gününde CHP’den Cumhurbaşkanlığına aday gösterilmiş oldu. Kılıçdaroğlu, kısa bir konuşmanın ardından Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’yi kürsüye çağırdı. İnce yoğun tezahüratlar eşliğinde kürsüde bir konuşma gerçekleştirdi.

Kürsüde konuşma yapan CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce salondakilere “Ben Cumhurbaşkanı olunca nerede oturacağım” dedi, salonda bulunan partilileri “Çankaya” şeklinde seslenmesi üzerine Muharrem İnce, “Tabii ki de Çankaya’da olacağım. Ak Saray’ı da bilim yuvası yapacağım” dedi.

İlginizi ÇekebilirCHP'de Muharrem İnce resmen Cumhurbaşkanlığına aday gösterildiCHP'de Muharrem İnce resmen Cumhurbaşkanlığına aday gösterildiİlginizi ÇekebilirMuharrem İnce'nin rekor kıran 4 konuşmasıMuharrem İnce'nin rekor kıran 4 konuşması