Sözcü Plus Giriş

Yılın ilk kar tatili! Kar nedeniyle iki ilde okullar tatil edildi…

Tunceli'nin Pülümür ilçesinden sonra bir kar tatili haberi de Bayburt'tan geldi. Yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda bugün bir günlüğüne eğitime ara verildi.

22:25 -

Bayburt’ta sabah saatlerinde başlayan kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Kar kalınlığının yer yer 20 santimetreye ulaştığı kentte, eğitim ve öğretime ara verildi. Bayburt Valiliği, yoğun kar yağışı nedeniyle bugün il genelinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir günlüğüne ara verildiğini duyurdu. Duyuruda hamile ve engelli kamu personelinin de 1 gün idari izinli sayılacağı belirtildi.

İLGİLİ HABERKar esareti erken başladı! Mahsur kalan 22 kişi için sefer oldularKar esareti erken başladı! Mahsur kalan 22 kişi için sefer oldular

YOL ULAŞIMA KAPANDI

Bu arada Doğu Karadeniz’i Bayburt üzerinden Doğu Anadolu Bölgesi’ne bağlayan Kop Dağı geçidi de yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandı. Karayolları ekipleri Kop Dağı geçidinde yol açma çalışması başlattı.

Tunceli’nin Pülümür ilçesinde de, etkisini arttıran kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 2 gün ara verilmişti. AA

Son güncelleme: 07:54 15.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more