Sözcü Plus Giriş

Kuleye iki işçi daha çıktı

Bartın'ın Amasra ilçesindeki özel maden şirketine bağlı taşeron şirketten 105 gündür paralarını alamadıklarını söyleyen iki işçi 80 metrelik kuyu vincine çıkarak eylem yapmaya başladı. İşçilerin eylemi iki gürdür sürüyor. Öte yandan bölgede başka bir kulede daha önce işten çıkarılan iki işçi eylem yapmış, işçilere tazminatlarının ödenmesi sözü verilmişti.

Güncellenme: 15:28, 18/10/2018

Tarlaağazı köyünde bulunan maden ocağında çalışan ve taşeron şirketten paralarını alamadıklarını iddia eden işçiler Hüseyin Caner ve Vedat Suna, dün sabah saatlerinde, maden sahasında bulunan yaklaşık 80 metre yükseğindeki kuyu vincine çıkarak eyleme başladı. 2 işçi, 105 gündür ücret alamadıkları için eylem başlattıklarını söyledi.

İlginizi ÇekebilirMaden işçilerinin kuledeki eyleminde 3'üncü günMaden işçilerinin kuledeki eyleminde 3'üncü gün
resim3_6418154

Fotoğraf: DHA

Kuyunun dibinde jandarma ekipleri, 112 sağlık ekipleri ve Amasra Belediyesine bağlı itfaiye ekipleri hazır bekletiliyor. Maden sahasına gelen aileler ise çocukları için endişelendiklerini ifade ederken sahada bulunan maden şirketi yetkilisine de tepki gösterdi ve çocuklarının paralarının bir an önce ödenmesini istedi.

Şirket yetkilileri de paraların en kısa sürede ödeneceğini belirtti. Eylem devam ediyor.

Ayhan ACAR/AMASRA (Bartın), (DHA)

Yayınlanma Tarihi:14:41,