Sözcü Plus Giriş

Peder Brunson kimdir? Kaç yaşında? İşte Pastör Andrew Brunson’ın hayat hikayesi

Yaklaşık 2 yıldır cezaevinde olan Peder Brunson kimdir? Kaç yaşında? İşte 25 Temmuz'da ev hapsi ve yurt dışına çıkış yasağı kararı alınan Peder Brunson hakkında merak edilenler...

15:29 -
Peder Brunson kimdir? Kaç yaşında? İşte Pastör Andrew Brunson’ın hayat hikayesi

Peder Brunson kimdir? Kaç yaşında? soruları son dönemde siyasetin gündeminde. İşte Peder Brunson olarak tanınan Pastör Andrew Brunson’ın kısa özgeçmişi…

PEDER BRUNSON KİMDİR? 

Peder Brunson 1968 yılında (50 yaşında) ABD’nin North Carolina eyaletinde doğmuştur. Eşi Norine Brunson’dır. Mezun olduğu okullar: Trinity Evangelical Divinity School, Erskine Theological Seminary, Aberdeen Üniversitesi’dir. Jacqueline Furnari adında bir de çocuğu vardır. ABD’nin North Carolina eyaletinde doğan 50 yaşındaki Brunson, 23 yıldır Türkiye’de yaşıyordu.

NE OLMUŞTU?

Türkiye yaklaşık 2 yıldır cezaevinde bulunan İzmir’deki Protestan cemaatine ait Diriliş Kilisesi’nin ABD’li Pastörü Andrew Craig Brunson hakkında 25 Temmuz’da ev hapsi ve yurt dışına çıkış yasağı kararı alındı. Avukat bu karara itiraz emiş ancak itiraz mahkemece reddedilmişti.

Pastör Brunson, Ekim 2016’da eşiyle birlikte ifadeye çağrıldı ve ifade için gittiklerinde gözaltına alındı. Eşi Norine Brunson,13 gün sonra serbest bırakılmış Pastör Brunson ise tutuklanmıştı.

Son güncelleme: 15:30 11.08.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more