Sözcü Plus Giriş

Saatler geri alınacak mı? Kış saati uygulamasına geçilecek mi?

Yaklaşık iki yıl önce kaldırılan saatleri geri-ileri alma işlemi geri dönecek mi? Saatlerin geri alınacağı tarih merak konusu ancak, alınan kararlar saatlerin geri alınma tarihi yaklaşırken son senelerde 1 sene daha uzatılarak sabit saat uygulaması devam ettiriliyor. Bu sene de saatlerin geri alınma konusundaki kararın uzatılarak sabit saatte kalınacağı tahmin ediliyor...

10:06 -
Saatler geri alınacak mı? Kış saati uygulamasına geçilecek mi?

Saatler ne zaman ayarlanacak, kış saati uygulaması başlayacak mı? Bu soru birçok kişi tarafından merak ediliyor. Resmi Gazete aracılığıyla yayımlanan kararla birlikte gün ışığından daha çok faydalanabilmek maksadıyla yaz saati uygulamasının başlatılacağı açıklanmış ve bu uygulama kış aylarının akşam saatlerinde havanın erken kararması gerekçesiyle vatandaşlar tarafından eleştiri konusu haline gelmişti.

saatlerin-geri-alinmasi

SAATLER NE ZAMAN GERİ ALINACAK?

23 Ekim 2017 tarihli Resmi Gazete aracılığıyla ilan edilen kararname neticesinde, yaz saati uygulamasının 2017 tarihinde de sürdürüleceği, kış saati uygulamasına 28 Ekim 2018 Pazar tarihinde saat 04.00ten itibaren geçileceği aktarılmıştı ancak karar saatlerin ayarlanma tarihi yaklaşırken son yıllarda 1 yıl daha uzatılarak sabit saat uygulamasında kalmaya devam ediliyor.

Son güncelleme: 12:54 22.09.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more