Sözcü Plus Giriş

AKP Sözcüsü Çelik’ten flaş açıklamalar!

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, partilerinden belediye başkanı aday adayı olacakların başvurularının 5-12 Kasım 2018'de alınacağını bildirdi. Çelik, "MKYK'mızın kararıyla bütün seçim çevrelerinde partimiz adayların tespiti ve sıralamasında 'merkez yoklaması' usulünü uygulayacak" dedi.

18:17 -
AKP Sözcüsü Çelik’ten flaş açıklamalar!

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MKYK toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. ABD ile olan yaptırımların karşılıklı olarak kaldırılmasına ilişkin bir soru üzerine  “Müttefiklik ve aradaki tecrübeye yakışmayan bir karardı. Sonuç olarak karşılıklı olarak kaldırıldı. Bundan sonraki normalleşme için önemlidir. En son Cumhurbaşkanımız ile Başkan Trump arasında geçen telefon  görüşmesinde bunun eş zamanlı kaldırılmasına karar verilmiştir” diye konuştu.

ADAYLIK BAŞVURU TARİHİ

Her seçim bölgesinde seçime girme iradesine sahip olduğunu belirten Çelik,  “MKYK, bu konuda karar almıştır ve partimiz bütün seçim çevrelerinde seçime katılacaktır. Belediye başkanlıkları ve meclis üyelikleri için başvurularının başlangıcı 5 Kasım 2018 tarihidir. Belediye başkan adaylıkları müracaatlarının son günü 12 Kasım Salı günüdür, belediye ve il genel meclisi müracaatının son günü 3 Aralık Pazartesi günüdür. 8-15 Şubat 2019 tarihleri arasında da Genel Merkezimiz, İnceleme ve Onaylama Komisyonu’nun incelemesi şeklindeki çalışmayı sürdürecektir” ifadelerini kullandı.

İTTİFAK AÇIKLAMASI

Cumhur İttifakı'na ilişkin de konuşan Çelik, “Cumhur İttifakı devam ediyor. Sadece yerel seçimlerle ilgili bir formül bulunamamıştır. Herhangi bir siyasi meselede ortak bir tutum üretememek Cumhur İttifakı'nın sona ermesi anlamına gelmiyor” diye konuştu.

“KILIÇDAROĞLU’NUN SÖYLEDİĞİ ŞEYİN GERÇEK HAYAT İLE BİR İLGİSİ YOK” 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İstanbul Havalimanı’na yaptığı açıklamaları değerlendirmesi istenen Çelik, “‘Bitmeyen Havalimanı’ diyor. Kılıçdaroğlu’nun söylediği şeyin gerçek hayat ile bir ilgisi yok. Gerçeklikle ilişkisi kopmuş, gerçek değil. CHP’de hiç bir şeyin değişmediğini görüyoruz.  Değişmemeye yeminli bir yapının karşımızda olduğunu bir kez daha görüyoruz. Siyasal genetiği itibariyle değişime karşı mücadele misyonu belirlemiş kendisine” dedi.

İLGİLİ HABERCHP lideri Kılıçdaroğlu canlı yayında açıkladıCHP lideri Kılıçdaroğlu canlı yayında açıkladı

“BU ÇABALAR, DÜNYANIN TÜRKİYE’Yİ TAKDİR ETMESİYLE DARMA DAĞIN OLMUŞTUR” 

Suudi Gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesine ilişkin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarının sorulması üzerine Çelik, “Dış kaynaklı operasyonlarda bununla sık sık karşılaşırız. Bir takım gerçekler ortaya çıkmaya başladığında odak saptırma şeklinde bir yöntem uygulanır. Gerçeği ortaya çıkarana saldırma şeklinde. Onu itibarsızlaştırmaya çalışma şeklinde. Yurt dışında bir iki odak buna teşebbüs etti. Türkiye’nin burada yaptığı işe hatta merhumun nişanlısı ile uğraşan bir takım tutumlar ortaya koydular. Bunlar tutmayınca doğrudan Cumhurbaşkanımıza saldırmaya çalıştılar. Bu çabalar, dünyanın Türkiye’yi takdir etmesiyle darma dağın olmuştur” dedi.

“UTANÇ TABLOSU OLARAK TAŞIYACAĞI BİR ARGÜMAN DA BULUNDU”

CHP liderine eleştirilerini sürdüren Çelik, “Şu anda Kılıçdaroğlu’nun yapmaya çalıştığı o bir takım dış odaklar tarafından odak saptırma operasyonun içerideki bunu yeniden gündeme  getiren sözcüsü olmalıdır. ‘Sayın Erdoğan bunu biliyordu buna bile bile göz yumdu’ diyor. Bir siyasetçinin ahlaken asla ağzından çıkmaması gereken bir siyasetçinin etik kuralları çerçevesinde bakıldığında bütün siyasi hayatına mal olabilecek bütün ömrü boyunca  utanç tablosu olarak taşıyacağı bir argüman da bulundu” ifadelerini kullandı.

ZANNEDİYOR Kİ BU CİNAYET CANLI YAYINDA İZLENDİ ONDAN SONRA DA BU KİŞİLERİN GİDİŞİNE İZİN VERİLDİ

Kılıçdaroğlu’nun Türkiye kurumlarına yönelik sözlerini de kınayan Çelik, “Para gelsin diye bunu yapıyorsunuz, diyor. Bu son derece utanç verici bir şeydir. Kendi zihnindekileri başkalarına yansıtan maalesef bir şahsiyet kırılması örneğidir. Çok acı bir tablo. Kendi Cumhurbaşkanı’na , Türkiye’nin kurumalarına karşı böyle bir yaklaşım içinde olması utanç verici. Zannediyor ki bu cinayet canlı yayında izlendi ondan sonra da bu kişilerin gidişine izin verildi. Delillerin nasıl toplandığını bilmeyen kurumların nasıl çalıştığını bilmeyen birisinin yaklaşımı bu. Bu kadar siyasi tutarsızlık, basiretsizlik, cehalet olmaz. Hukuk kuralları çerçevesinde elinizde suçlayacak bir malzemeye ulaşmadan gidişlere engel olamazsınız. Zaten bilinse parçalar birleştirilmiş olsa zaten izin verilmez. Bir tek Kılıçdaroğlu böylesine kara bir propaganda içerisinde duruyor” dedi.

İLGİLİ HABERErdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na suç duyurusu!Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na suç duyurusu!

“SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ”

suç duyurusunda bulunacaklarını vurgulayan Çelik, “Türkiye’nin düşmanlarının yapmadığı bir tutum içerisine giriyor. Açık şekilde kınıyoruz. Kılıçdaroğlu’nun yapmak istediği şey odak değiştirme faaliyetidir. Çok tanıdığımız bir yöntemdir. ‘Dava açacağım Cumhurbaşkanına ve bunu serbest bırakanlara’ diyor. Kendisine Cumhurbaşkanına ve Türkiye Cumhuriyeti kurumlarına karşı kara propaganda ve iftira nedeniyle kendisi hakkında suç duyurusunda bulunacağız. Dün kendisi açtı bu kapıyı. Bizi buna mecbur kılmaktadır” ifadelerini kullandı. DHA

Son güncelleme: 12:05 22.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more