Sözcü Plus Giriş

SÖZCÜ uçaklarda neden yok?

CHP’li Alpay Antmen, Meclis’e verdiği önergede başlıktaki sorunun yanıtını istedi. “Halkın haber alma özgürlüğü engelleniyor” diyerek tepki gösterdi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, soruya “Biz gazete almıyoruz. Dağıtımcılar getiriyor” cevabını verdi. Antmen bu yanıtı “Peki SÖZCÜ de ‘Biz dağıtacağız’ derse engel olunacak mı?” sözüyle değerlendirdi.

Deniz AYHAN
05:59 -
SÖZCÜ uçaklarda neden yok?

Türk Hava Yolları (THY) uçaklarında ve havaalanlarında yapılan ayrımcılık Meclis gündemine taşındı. CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan'a “Havaalanları ile THY uçaklarında yolculara neden SÖZCÜ, Cumhuriyet, Birgün, Evrensel, Yeni Çağ gibi gazeteler dağıtılmıyor” diye sordu.

Turhan şu cevabı verdi: “Gazeteler, dağıtımcı kuruluşlar tarafından promosyon amaçlı getirilmekte, herhangi bir ödeme de yapılmamıştır.”

sozcu

Antmen, Turhan'ın cevabını şöyle değerlendirdi: “Sayın Bakan ‘Biz gazete satın almıyoruz, dağıtımcılar getiriyor' diyor. Almıyorsunuz da neden o stantlarda ve uçaklarda sadece yandaş basın organları var. Yarın SÖZCÜ yönetimi  ‘Biz de terminal salonlarına kendi gazetemizi getirip ücretsiz koyacağız' derse, THY personeli yardımcı olacak mı? Biz dağıtacağız denirse, engel olunacak mı? Halkın haber alma, bilgiye ulaşma özgürlüğü hiç bu kadar engellenmemişti.”

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more