Sözcü Plus Giriş

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri açıklanıyor! MEBBİS sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav yerleri sorgulama

MEB sözleşmeli öğretmen alımı başvuruları tamamlanmasının ardından adaylar sözlü sınav yerlerini merak ediyor. Sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav yerleri MEBBİS öğretmen girişi yaparak öğrenilebilecek. Sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav yerleri açıklandığı anda MEBBİS'de olacak. İşte girişi ekranı...

15:37 -
Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri açıklanıyor! MEBBİS sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav yerleri sorgulama

Sözleşmeli öğretmenlik ön başvuru tarihleri 19-23 Kasım tarihleri arasında alındı. Sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav yerleri, 3 Aralık’ta MEBBİS üzerinden adaylara duyurulacak. Sözlü sınavların tarihi ise 10-31 Aralık 2018 tarihleri arasında uygulanacak. MEBBİS öğretmen giriş ekranı haberimizde.

MEBBİS GİRİŞ NASIL YAPILIR?

MEBBİS’e giriş yapmak için mebbis.meb.gov.tr adresine girilmesi gerekiyor. Bu sayfa üzerinden sizin için belirlenmiş olan kullanıcı adı, şifre ve güvenlik kodunu yazarak kolaylıkla MEBBİS anasayfasına erişilebiliyor.

MEBBİS GİRİŞ EKRANI

Öncelikli adım MEBBİS’E mebbis.meb.gov.tr üzerinden giriş yapmaktır. Eğer şifreniz yoksa önce talep formu doldurmanız gerekir. Şifre ve kullanıcı adınız varsa MEBBİS modüllerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ancak Mebbis şifre ve kullanıcı adınız yoksa aşağıdaki işlemleri yapmanız gerekir. Milli Eğitim Bakanlığı’nın çevrimiçi olarak internet üzerinden sunduğu hizmetlerin araştırma, geliştirme ve hizmete sunulması işlemleri MEBBİS’te MEBBİS Modüller üzerinden gerçekleştirilir

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK SÖZLÜ YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sözleşmeli Öğretmenlik mülakat yerleri 3 Aralık tarihinde açıklanacak. Milli Eğitim Bakanlığı Sözleşmeli Öğretmen alımına ilişkin süreç 7 Şubat 2019’da sona erecek.

15 Ocak 2019’da sözlü sınav sonuçlarını ilan edecek MEB, 28 Ocak-1 Şubat tarihleri arasında ise adayların tercihlerini alacak.

Bakanlık 20 bin sözleşmeli öğretmenin atamalarını ise 7 Şubat 2019’da yapacak.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more