Sözcü Plus Giriş

Tezcan: Tarihin çöplüğü diktatörlerin yeridir

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, AKP'li Mahir Ünal'a, “Tarihin çöplüğü diktatörlerin yeridir. Türkiye’de kimin diktatör olduğunu herkes biliyor” sözleriyle yanıt verdi.

null
Güncellenme: 05:27, 19/07/2018
Tezcan: Tarihin çöplüğü diktatörlerin yeridir

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tezcan, AKP Sözcüsü Mahir Ünal'ın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP'lilere yönelik sözleri üzerine basına açıklamalarda bulundu. Türkiye'de haram ve yolsuzluk düzenini yerleştirilenlerin ahlaktan bahsedebilmeleri için kendilerinin ahlaken sorunlu olmaları gerektiğini söyleyen Tezcan, “AK Parti sözcüsünün bu hastalıklı dili tedaviye muhtaçtır. Tacizden, tecavüze; kadına ve çocuğa şiddetten, uyuşturucu kullanımına; rüşvet, yolsuzluk ve fesat düzenin en ince ayrıntılarına kadar yerleştiği dönem Türkiye'de AK Parti dönemidir” ifadelerini kullandı.

İlginizi ÇekebilirMahir Ünal'dan Kılıçdaroğlu'na çok sert sözlerMahir Ünal'dan Kılıçdaroğlu'na çok sert sözler

“TARİHİN ÇÖPLÜĞÜ DİKTATÖRLERİN YERİDİR”

“Milletin ahlakını bozmak için ellerinden geleni yapanların ahlak tavsiyesine ihtiyacımız yoktur” diyen Tezcan, Ünal'ın CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu için “tarihin çöplüğünde yerini almıştır” sözlerine ilişkin ise, “Tarihin çöplüğü diktatörlerin yeridir. Türkiye'de kimin diktatör olduğunu herkes biliyor. Türkiye'deki diktatörün sözcüsü Mahir Ünal, tarihin çöplüğüne bakarsa sözcülüğünü yaptığı kişinin daha şimdiden orada yerinin hazırlandığını görür” diye konuştu.

“15 TEMMUZ’DA KAHRAMANLIK TEFRİKASI YAZILAMAZ”

Adalet için 435 kilometre yol yürüyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yerinin “tarihin şeref locası” olduğunu dile getiren Tezcan şöyle devam etti:

“Darbe önlendikten sonra bile korkudan Ankara'ya 4 gün gelemeyen Erdoğan üzerinden 15 Temmuz'da bir kahramanlık tefrikası yazılamaz. Genel Başkanımız, sadece apoletli darbecilere değil, sivil darbecilere karşı da her zaman dik durmuştur. İlk andan itibaren 15 Temmuz darbesine nasıl karşı çıktıysa, 20 Temmuz OHAL darbesine de aynı kararlılıkla karşı çıkmıştır.”

“HİÇBİR CHP’Lİ ERDOĞAN’IN SÖZCÜSÜNÜN TAVSİYESİNE MUHTAÇ DEĞİLDİR”

Mahir Ünal, CHP üyesi ve delegelerine de kendince tavsiyede bulunmaya cüret etmiştir. Bizim üyemize ve delegemize tavsiye ve telkinde bulunmak, akıl vermek Mahir Ünal'ın haddine düşmez. CHP, saray darbelerinin partisi değildir. Hiçbir CHP'li Erdoğan'ın sözcüsünün tavsiyesine muhtaç değildir. CHP, hiçbir zaman dışarıdan dizayn edilecek bir parti olmamıştır ve olmayacaktır. Siz CHP'nin içindeki demokrasi kültürünü anlayamazsınız. Onun için kendi işinize bakın.” ANKA

Yayınlanma Tarihi:20:56,