Sözcü Plus Giriş

Uçak kazasındaki o iddiaya yanıt geldi: Böyle bir şeyin olması İmkansız…

TALPA Başkanı Mehmet Ayhan Günal, uçak kazası sonrası ortaya çıkan '"Helyumlu balonlar jetin düşmesine sebebiyet verdi" haberlerine tepki gösterdi. Başkan Günal "Böyle bir şeyin imkanı yok" diye konuştu.

Sozcu.com.tr
15:37 -
Uçak kazasındaki o iddiaya yanıt geldi: Böyle bir şeyin olması İmkansız…

Birleşik Arap Emirlikleri’nden İstanbul’a giden Başaran Holding’e ait özel jet İran hava sahasında düştü. Uçakta bulunan 2’si kadın pilot, 1’i hostes, 8’i yolcu 11 kişi hayatını kaybetti. Uçaktaki yolcuların, bekarlığa veda partisinden dönen Hüseyin Başaran’ın kızı Mina Başaran ve 7 kız arkadaşı olduğu ortaya çıktı.

UÇAK NEDEN DÜŞTÜ?

Jet kazasıyla ilgili akıllara ilk gelen soru ise özel jetin düşme sebebi oldu.

FOTO:DHA/Arşiv TALPA Başkanı Sözcü'ye 'ihtimalleri' değerlendirdi.

FOTO:DHA/Arşiv TALPA Başkanı Günal, Sözcü’ye ‘ihtimalleri’ değerlendirdi.

UÇAN BALON İDDİASI

Konuyla ilgili Sözcü’ye konuşan; Türk Hava Yolu Pilotları Derneği (TALPA) Başkanı Mehmet Ayhan Günal, dün akşam saatlerinde düşen jette bulunan 2 kayıt cihazından sadece birine ulaşıldığını ve kayıt cihazları dinlenmeden olayla ilgili bir gerçekliğe kavuşamayacağını belirtti.  Kaza sonrası ortaya çıkan ‘”Helyumlu balonlar jetin düşmesine sebebiyet verdi”  haberlerine de değinen Başkan Günal “Böyle bir şeyin imkanı yok” diye konuştu.

Günal; jetin düşmesine, kötü hava şartlarının sebebiyet verdiğini düşündüklerini, kapsamlı açıklama yapabilmek için tüm ibarelerin ortaya çıkmasının beklenmesi gerektiğini söyledi.

İLGİLİ HABERBaşaran Holding jet kazası öncesi son fotoğraf! Üçü bu yaz evlenecekti, ikisi hamileydiBaşaran Holding jet kazası öncesi son fotoğraf! Üçü bu yaz evlenecekti, ikisi hamileydi
Son güncelleme: 07:39 13.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more