Sözcü Plus Giriş

Usta gazeteci Dündar’dan TRT’ye sert tepki

Usta gazeteci Uğur Dündar Halk Arenası'nda Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'ın TRT'ye yönelik açıklamalarına ağır eleştirilerde bulundu. sozcu.com.tr'de yer alan bir haberi örnek gösteren Dündar, "Ben milletin TRT'si diyemiyorum. Milletin vergileriyle yayın yapıyor ama milletin gerçekleri öğrenmesi için değil iktidara yaranmak için yayın yapıyor" dedi.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 01:01, 26/05/2018

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin TRT hakkında söylediği sözlere Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, “CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, TRT'nin mitinglerini vermediğini iddia ediyor ve bu gerekçeyle de TRT'yi hedef alıyor ve hatta TRT'yi tehdit ediyor” dedi.

İlginizi ÇekebilirSon Dakika... İnce Afyonkarahisar'dan seslendi: Bunları 15 günde bu hale getirdimSon Dakika... İnce Afyonkarahisar'dan seslendi: Bunları 15 günde bu hale getirdim3

TRT’nin yayınları kesmediğini de iddia eden Bozdağ’ın bu açıklamalarına duayen gazeteci Uğur Dündar canlı yayında tepki gösterdi.

İlginizi ÇekebilirHalk Arenası Burdur'da!Halk Arenası Burdur'da!

“TRT İKTİDARA YARANMAK İÇİN YAYIN YAPIYOR”

Dündar, sozcu.com.tr’de yayınlanan Meral Akşener haberini hatırlatarak, “Bakın ne diyor Bozdağ, TRT yayınları sürekli veriyor, hiçbir zaman kesmiyor. Hatta TRT’yi tehdit ettiği bölümü dahi yayınlıyor diyor. Ama ne oluyor. Şimdi ben size SÖZCÜ’nün web sayfasından son manşeti okuyorum. Bugün İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, tam Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan söz ettiği sırada TRT yayını kesiyor. Yani tekzip Muharrem İnce’den değil bizzat AKP’nin TRT’sinden geliyor. Ben milletin TRT’si diyemiyorum. Milletin vergileriyle yayın yapıyor ama milletin gerçekleri öğrenmesi için değil iktidara yaranmak için yayın yapıyor” ifadelerini kullandı.

İlginizi ÇekebilirAkşener'in mitingine bağlanan TRT, Erdoğan eleştirilince yayını kesti!Akşener'in mitingine bağlanan TRT, Erdoğan eleştirilince yayını kesti!2 45
Yayınlanma Tarihi:23:52,