Vali, kaymakam, müsteşar… Hepsi açıkta kaldı

AKP'den Milletvekili adayı olmak için görevlerinden istifa eden çok sayıda bürokrat listelere alınmayınca açıkta kaldı.

Vali, kaymakam, müsteşar… Hepsi açıkta kaldı

Aralarında 2 Bakan yardımcısı ile Vali, Kaymakam, Müsteşar, Dekan ve Genel Müdürlerin de bulunduğu bürokratlar, aday yapılmadı. Hakim savcı ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları dışındaki isimlerden aday olan ve listelere giremeyenler, kamuya geri dönebilecek.

'Köpek giremez' dedi kendi giremedi İlginizi Çekebilir 'Köpek giremez' dedi kendi giremedi

Milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa eden ve aday yapılmayanlar arasında Çevre Bakan yardımcısı Mehmet Ceylan, İçişleri Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Burdur Valisi Şerif Yılmaz, Orman Su İşleri Bakanlığı eski Müsteşarı Lütfü Akça, Atatürk Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Prof. Yüksel Özdemir de bulunuyor. Aday olup açıkta kalan diğer bazı isimler de şöyle:

KAYMAKAMLAR GİREMEDİ

Çubuk Kaymakamı İbrahim Çenet, Kelkit Kaymakamı Naif Yavuz, Afşin Kaymakamı Edip Budak, Bornova Kaymakamı Mustafa Gündoğan, Pursaklar Kaymakamı İhsan Kara, MEB Ortaöğretim Genel Müdürü Ercan Türk, Adalet Bakanlığı Yüksek Müşaviri Adnan Özen, TRT Genel Müdür yardımcısı Fahri Kaya, Enerji Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Abdullah Tancan, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Mehmet Selim Bağlı, Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu üyesi Talip Uzun''

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...