Sözcü Plus Giriş

Yurtdışı gezisi belediyeyi karıştırdı

Kocaeli’de İzmit Belediyesi'nin Eylül ayında muhtarları 5 günlük yurtdışı gezisine götürecek olması şehri karıştırdı. Belediye meclisinin CHP'li üyeleri; "Ülke ekonomik sıkıntılarla boğuşuyor bu seyahat edilsin" derken, 102 muhtardan 13’ü ise “Halkın parasıyla gezmek olmaz” diyerek geziye katılmayacaklarını duyurdular.

Uğur ENÇ / Kocaeli
13:00 -
Yurtdışı gezisi belediyeyi karıştırdı

Kocaeli'nin merkez ilçesi İzmit'te belediye, 102 mahalle muhtarını “kültür gezisi” adı altında yurtdışına götürme kararı aldı. Yunanistan, Makedonya ve Kosova'yı içerecek olan yurtdışı gezisinin 5 gün 4 gece sürmesi planlanıyor. Gezinin masrafları belediye bütçesinden karşılanacak.

muhtarlarin-gezisi-kriz-cikardi-1Eylül ayında gerçekleştirilecek gezi, ekonomideki son gelişmeler üzerine tartışmalara konu oldu.  Dolar kurunun yükselmesi nedeniyle gezinin iptal edilmesi gerektiğini ifade eden kent muhalefeti belediyeyi sert bir dille eleştirdi.

Belediye meclisinin CHP’li üyeleri; “Ülke ekonomik sıkıntılarla boğuşuyor bu seyahat edilsin” diye kampanya başlattı. 102 mahalle muhtarından 13'ü de kampanyaya uyarak söz konusu geziye gitmeyeceklerini açıkladı.  “Halkın parasıyla gezi olmaz” diyerek geziye katılmayacaklarını ifade eden muhtarlar, dilekçe ile belediyeye başvurarak gezinin iptal edilmesini talep ettiler.

Son güncelleme: 13:04 14.08.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more