Reklamsız Sözcü

Cenevre’de olmayacak!

Ford, 2019 Cenevre Otomobil Fuarı'na katılmama kararı aldı. Fuara daha önceden katılmayacağını açıklayan bir diğer marka ise Volvo!

Fatih TAN
14:00 -
Cenevre’de olmayacak!

Ford fuara katılmama sebebi olarak yeni modellerinin lansman tarihinden çok önce olacağını ve bu yüzden de bu organizasyondan istedikleri karşılığı alamayacaklarını belirtti. Ford’un Avrupa sözcüsü, “Eğer bu işe yaptığımız yatırımın karşılığı beklediğimiz miktarda almazsak bizim için büyük miktarda paraya mal olur, neden böyle bir durum olsun?” açıklamasında bulundu. Bu açıklamadan özellikle uluslararası fuar organizasyonlarının bütçelerinin ne kadar yüksek ve maliyetlerinin ne yönde olduğunu da çıkarabilirsiniz.

2-kopya

Fuara katılmak yerine marka ürün gamında yer alacak elektrikli otomobiller üzerine yoğunlaşmayı tercih edecek. Bu arada Ford, 2018 yılında düzenlenecek Paris Otomobil Fuarı’na da katılmayacak. Volvo ise her yıl katıldığı Cenevre Otomobil Fuarı’na 2019 yılında ilk kez katılmamış olacak.

geneva-international-motor-show-igor-sinitsin-18-kopya

Son günlerde birden fazla küresel üretici fuarlara katılmama kararı alıyor. Fuar için ayrılacak olan bütçenin pazarlamada kullanılması marka açısından daha verimli olduğu, markalar tarafından belirtilen en önemli katılmama sebebi.

İLGİLİ HABERParis Otomobil Fuarı'na bir darbe daha!Paris Otomobil Fuarı'na bir darbe daha!

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 13:50 30.06.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more