Sözcü Plus Giriş

Ghosn’un gözaltı süresi uzatıldı!

Japonya adli makamları, Nissan Motor Co eski CEO'su Carlos Ghosn'un gözaltı süresini 10 gün daha uzattı! Japon medya haberlerine göre, yolsuzluk suçlamalarıyla 19 Kasım'dan beri Tokyo'da gözaltında olan Ghosn aleyhindeki iddianamenin 10 Aralık tarihine kadar hazırlanması gerekiyor. Aksi halde Ghosn serbest bırakılacak...

14:53 -
Ghosn’un gözaltı süresi uzatıldı!

Reuters’ın haberine göre, G20 zirvesi için Arjantin’de bulunan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un Renault-Nissan ortaklığı konusunu zirve sırasında görüşeceği Japonya Başbakanı Shinzo Abe ile ele alacağı açıklandı. Bir cumhurbaşkanlığı yetkilisi görüşmenin ikili olacağını söyledi. Otomotiv sektörünün en tanınmış yöneticilerinden Carlos Ghosn, mali usulsüzlük iddiasıyla geçen hafta Japonya’da gözaltına alındıktan sonra Nissan’daki yönetim kurulu başkanlığı görevinden ihraç edildi. Ghosn’un ihracı 19 yıllık Renault-Nissan ittifakının geleceği hakkında belirsizlik yarattı.

Renault ve Nissan arasında Ghosn’un mimarı olduğu ittifak dünyanın en büyük otomotiv üreticilerinden birini oluşturmuştu.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more