Sözcü Plus Giriş
NECATİ DOĞRU

Hapisten baron kaçırma tarifesi!

6 Aralık 2018

Bizim gazetenin araştırma haberlere imza atan kalemi Aytunç Erkin, 18 yıl hüküm giymiş İslam Yakut adlı uyuşturucu baronunun ifadesini buldu. Hapisteki uyuşturucu baronu ifadesinde; “Zekeriya Öz, 2010 yılında bana bir avukat yollayarak 2 milyon dolar istedi, kabul etseydim serbest kalacaktım. Sonra 3 milyon dolara çıkardı. Parayı cemaat adına istiyorlardı, bir de yurt yaptırmamı şart koşuyorlardı” dedi. Böylece “Türkiye hapishanelerinden, tutuklu baron kaçırma tarifesinin 3 milyon dolar olduğunu” öğrendik.
Zekeriya Öz!
Adı nefretle anılan ve altına zırhlı Mercedes verilen şu savcı. Dolara endekslediği tarife üzerinden uyuşturucu baronlarının hem cezalarını sıfırlıyor ve hem de “gizli tanık” olarak kullanıp “kumpas davaları” bina ediyordu.
Bunlar geçmiş.

★★★

Bugüne gelelim.
Bugün tutuklu baronun ifadesi, kaçırılan baronu hatırlattı. Hatırlattı diyorum çünkü uyuşturucu kaçakçısının hapisten adalet adamlarının yardımı ile kaçırıldığı çok çabuk unutuluyor, unutturuluyor.
Daha mürekkebi kurumadı.
İkisi de uyuşturucu baronu.
İkisi de Silivri'de yatıyordu.
Biri 3 milyon doları çok buldu, ödemedi, hapiste. Diğeri hakim kararı ile gece saat 11.30'da serbest bırakıldı ve o gece kaçıp kayıplara karıştı.
Unutulmasın!
Uyuşturucu işi yapan ve seri cinayetlerin azmettiricisi İran asıllı Naci Zindaşti, uzun süredir aranıyordu.
Yakalandı.
Silivri Cezaevi'ne kondu.
Fakat hakim kararı ile gece saat 23.30'da cezaevinden serbest bırakıldı. AKP'li bir milletvekili uyuşturucu baronunu serbest bırakan hakimi, baskı altına alıp korkuttu. Hakimler ve  Savcılar Kurulu (HSK) serbest bırakan hakim hakkında soruşturma başlattı, görev yerini değiştirdi. Hakim ifadesinde; “Eski bir milletvekili beni sürekli aradı ve bu şahsın mutlaka tahliye edilmesi yönünde telkinde, baskıda bulundu. Devletin bu konuda duyarlılığı olduğunu belirtti” dedi.

★★★

AKP milletvekili hukuk profesörü Burhan Kuzu, adı geçmediği halde “Hakime telefonla baskı yapan AKP milletvekili ben değilim” dedi.
Peki kim bu milletvekili?
Tarife belli.
Kaçan belli.
Kaçırtan gizli.

KALEMİN GÖR DEDİĞİ

VIP uçak sayısı Türk pasaportuna değer katmadı!

Pasaport Index, 2018 yılında dünyanın en güçlü pasaportları listesini açıkladı. 93 sıralı liste içinde Singapur ve Almanya pasaportları 166 ülkeye vizesiz girebilme gücüyle birinci sırada yer aldılar. Türk pasaportu ancak 115 ülkeye vizesiz girebilme gücüyle 39'uncu sırada kaldı. İzlanda, Malta, Yeni Zelanda, Malezya, Slovenya, Letonya, Estonya, Romanya, Hırvatistan, Monako, Ukrayna, Uruguay, Brezilya, Şili, Arjantın, Andora, El Salvador pasaportların vizesiz girebildiği ülke sayısı açısından Türkiye'nin çok önünde yer aldılar. Bu ülkelerin yüzde 90'ının VIP devlet uçağı yok. Türk pasaportu Gürcistan ve Nikaragua ile aynı sırayı paylaştı. Türkiye'nin VIP uçak sayısını artırarak devlet adamlarını gazeteciler ordusuyla birlikte ülke ülke gezdirip içe propaganda yapması pasaportumuza değer katmadı.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more