Sözcü Plus Giriş
UĞUR DÜNDAR

Fenerbahçeliler Atatürk’ün huzurunda!..

3 Mayıs 2018 Yazarlar

Yıl 2000…
Şubat ayının son günleri…
Kongrede yeniden Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanlığı'na seçilen Aziz Yıldırım'ın daveti üzerine yönetim kurulu üyeleri görev dağılımı için bir araya geliyoruz.
Eski kulüp binasındaki toplantı salonuna girer girmez gözüme çerçeveletilip asılmış bir yazı takılıyor.
Yaklaşıp, Büyük Önderimiz Atatürk'ün kulübü ziyareti sırasında şeref defterine yazdığı övgü dolu sözleri okuyorum:
3 Mayıs 1918 günü Moda'da misafir olduğu evden arkadaşlarıyla yürüyerek Kuşdili'ndeki lokali şereflendiren Yıldırım Orduları Komutanı Mirliva (Tuğgeneral) Mustafa Kemal, şu unutulmaz izlenimi paylaşıyor:
“Fenerbahçe Kulübü'nün her tarafta beğenilip değer verilen ortaya çıkmış eser ve çalışmalarını duymuş ve bu kulübü ziyaret edip bu işte emeği, yardımı olanları tebrik etmeyi görev edinmiştim. Bu görev ancak bugün yerine getirilebilmiştir.
Takdir ettiğimi ve kutladığımı buraya kaydetmekle övünüyorum…”
(3.5.1918 Ordu Komutanı Mustafa Kemal)

* * *

O nedenle her 3 Mayıs günü Fenerbahçeliler kulüp binasında toplanır, Atatürk'e olan sonsuz sevgi ve saygılarını  minnet duygularıyla dile getirirler.

* * *

Bu yılki 3 Mayıs, Fenerbahçe tarihine çok farklı bir anmayla geçecek.
Çünkü bu kez, yani o unutulmaz günün 100’üncü yıldönümünde yurdun dört bir yanından gelen binlerce Fenerbahçeli  “ATA''larını ebedi istirahatgahında ziyaret edecekler.
Başkan Aziz Yıldırım önderliğindeki yönetici ve taraftarlar, Anıtkabir'deki törende saygı duruşunda bulunup, onun aziz hatırasını ve eşsiz eseri Cumhuriyet'i ilelebet yaşatma sözü verecekler.

* * *

Sevgili okurlarım, Fenerbahçe, Atatürk'e ve Cumhuriyet'e gönülden bağlılığı nedeniyle kumpasların hedefi oldu.
Tüm kurumları ele geçiren FETÖ'ye karşı Cumhuriyet'i koruyan son kalelerden biri olduğu icin iftiralara, zulümlere uğradı.
Ama her türlü yıkım çabasına karşın direndi ve Başkan Aziz Yıldırım'ın etrafında kenetlenerek dimdik ayakta kalmayı başardı.

* * *

Keşke bugünkü tarihi ziyarette başkan adaylarımızdan, Ali Koç da aramızda bulunsaydı.
Zira bana göre Aziz Yıldırım, yarattığı dev eserlerle kulüp tarihinin en büyük başkanıdır. Sadece Fenerbahçe'nin değil, Türkiye'nin saygın  değerlerinden Ali Koç ise, yarınların en büyük başkanı olacaktır.
Ne mutlu Fenerbahçelilere…

03szt04b_ist_izm_ant_ank_trbyenisiyahsozcu-banner-1 YAZARIN TÜM YAZILARI