Sözcü Plus Giriş

ABD’de donanma üssünde silahlı saldırı! Ölüler ve yaralılar var

ABD'de bir donanma üssünde düzenlenen silahlı saldırıda ilk belirlemelere göre 3 kişi hayatını kaybetti, 8 kişi yaralandı, saldırgan ölü ele geçirildi.

19:37 -
ABD’de donanma üssünde silahlı saldırı! Ölüler ve yaralılar var

Escambia Şerifliği Sözcüsü Amber Southard, kolluk kuvvetlerinin, Florida eyaletinde Donanma Hava İstasyonu Pensacola’da silahlı saldırı düzenleyen bir kişiyi öldürdüğünü açıkladı. Escambia Şerifi David Morgan ise yaptığı açıklamada, saldırı sonucu 3 kişinin hayatını kaybettiğini, 8 kişinin ise yaralanarak hastaneye kaldırıldığını vurguladı. Saldırganın da hayatını kaybettiğini teyit eden Morgan, şu anda bölgede herhangi bir güvenlik tehlikesi bulunmadığını kaydetti. Amerikan basını, saldırganın eğitim için Pensacola’ya gelen ve Suudi Arabistan ordusu mensubu bir kişi olduğunu yazdı.

İLGİLİ HABERABD'de silahlı saldırı: 10 yaralıABD'de silahlı saldırı: 10 yaralı

TRUMP BİLGİLENDİRİLDİ

Öte yandan Beyaz Saray basın ofisinden yapılan açıklamada, ABD Başkanı Donald Trump’ın saldırıya ilişkin bilgilendirildiği kaydedildi. Trump’ın saldırıya ilişkin gelişmeleri yakından takip ettiğinin altı çizildi. Denizcilik eğitimi verilen bir sınıfta meydana gelen saldırının nedeni ise henüz bilinmiyor. Üste 16 binden fazla askeri, 7 bin 400 de sivil personelin çalıştığı ifade ediliyor.

İLGİLİ HABERTrump, Pensacola'daki saldırının ardından Suudi Arabistan Kralı Selman ile görüştüTrump, Pensacola'daki saldırının ardından Suudi Arabistan Kralı Selman ile görüştü

HAVA ÜSSÜ TAHLİYE EDİLDİ

Öte yandan ABD’nin Florida eyaletindeki Patrick Hava Üssü ve Cape Canaveral Hava Kuvvetleri Üssü’nden yapılan açıklamada, güvenlik güçlerinin bombalı saldırı alarmının ardından Patrick Hava Üssü’nü tahliye ettiği bilgisi verildi. AA

Son güncelleme: 00:24 07.12.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more