ABD’nin konuştuğu dolandırıcı suçlu bulundu! Hayatı ise dizi oluyor

Kendisini zengin bir mirasçı olarak tanıtarak bankaları ve onlarca kişiyi dolandıran Anna Sorokin, yargılandığı davada suçlu bulundu. 15 yıla kadar hapis cezası alması beklenen Sorokin'in hayatının ise dizi olarak Netflix'te yayınlanacağı iddia ediliyor.

ABD’nin konuştuğu dolandırıcı suçlu bulundu! Hayatı ise dizi oluyor

Kendisine Almanya'da 68 milyon dolar miras kaldığını söyleyerek, çevresini sanat galerileri kurma planları ile ikna edip paralarını alan Sorokin, bundan sonra günlerini lüks New York otellerinde değil, cezaevindeki hücresinde geçirecek.

New York'ta üç hafta boyunca yapılan duruşmalar sırasında dolandırılan mağdurlar gözyaşları içinde ifade vererek “Bize kendisini zengin ve miras kalmış birisi olarak tanıttı. Bizden çaldıklarıyla lüks içinde yaşadı” dedi.

Anna Delvey sahte kimliğini kullanan dolandırıcının avukatı ise savunmasında müvekkilinin iddialı iş planları olduğunu ama başaramadığını, hiçbir zaman dolandırıcılık amacıyla suç işlemek istemediğini söyledi.

Öte yandan Sorokin’in hikayesinin de Netflix’te dizi olarak yayınlanacağı iddia edildi. Grey’s Anatomy dizisinin yapımcısı Shonda Rhimes’ın telif haklarını aldığı hikaye için senaryo sürecinin sürdüğü belirtiliyor.

Sorokin karakteri için Jennifer Lawrence ve Margot Robbie gibi ünlü isimlerin adı geçiyor.