Aşırı sağcı İtalyan lider Salvini, Türk fındığı içerdiği için Nutella yemeyecekmiş!

İtalya'da aşırı sağcı Lig Partisi lideri Matteo Salvini, Türk fındığı içerdiği için İtalyan çikolata ürünü Nutella'yı yemeyeceğini söyledi. Salvini, daha önce de, "Türkiye AB'ye giriyorsa biz çıkalım" ifadelerini kullanmıştı.

Aşırı sağcı İtalyan lider Salvini, Türk fındığı içerdiği için Nutella yemeyecekmiş!

Ravenna şehrinde dün yaptığı mitingde konuşan Salvini, İtalyan fındığı yerine Türk fındığı kullanılmasına tepki göstererek, söz konusu ürünle ilgili tutumunu değiştirdiğini ve Nutella hayranı olmaktan vazgeçtiğini belirtti. Mitingde soğuktan koruması için Nutella yemesi önerilen Salvini, “Nutella’nın, Türk fındığı kullandığını farkettim. İtalyan fındığı kullanan şirketlere yardım etmeyi, İtalyan ürünlerini yemeyi ve İtalyan çiftçilere destek olmayı tercih ederim.” ifadesini kullandı.

İtalyanlardan Türkiye ekonomisi değerlendirmesi İlginizi Çekebilir İtalyanlardan Türkiye ekonomisi değerlendirmesi

Salvini, Nutella çikolatası sürülmüş ekmek dilimleriyle çektiği özçekim fotoğraflarını paylaştığı da biliniyor. Aşırı sağcı Lig Partisi, “Önce İtalyanlar” sloganı ve İtalyan ürünlerini savunmasıyla dikkati çekiyor.

İtalyan liderden Hollywood yıldızına zehir zemberek sözler İlginizi Çekebilir İtalyan liderden Hollywood yıldızına zehir zemberek sözler

“BİZ ÇIKALIM” DEMİŞTİ

Salvini daha önce de Türkiye’yle ilgili skandal sözler söylemişti. Göçmenler için Avrupa'nın Türkiye'ye 3 milyar Euro'luk bir hediye verdiğini ileri sürem Salvini, “Bazıları Türkiye'nin AB'ye girmesini istiyor. Onlar giriyorsa biz çıkalım” ifadelerini kullanmıştı. AA