Beyaz Saray’dan akıllara durgunluk veren açıklama: Tanrı Trump’ı istedi

Başta ABD Başkanı Donald Trump olmak üzere, hükümet kanadından yapılan absürt açıklamaların ardı arkası kesilmiyor. Bu kez sahneye çıkan isim ise Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders oldu. Sanders, Donald Trump'ın 2016 yılında ABD Başkanı seçilmesini "Tanrı istedi" sözleriyle yorumlaması, ABD kamuoyunun gündemine oturdu.

Beyaz Saray’dan akıllara durgunluk veren açıklama: Tanrı Trump’ı istedi

Beyaz Saray Sözcüsü Sanders, Hristiyan Yayın Network’ünde (CBN) katıldığı programda Trump’ın başkanlığını değerlendirdi.

Tanrı’nın herkes için bir rol biçtiğini kaydeden Sanders, “Tanrı, Trump’ın başkan olmasını istedi, orada olmasının sebebi budur” şeklinde konuştu. Sanders, “Trump, görevi boyunca dini inançları olan kişilerin önemsediği şeyleri destekleyen birçok başarılı işe imza attı” ifadesini kullandı.

sanders-reuters

ABD medyasında ve kamuoyunda ilgi odağı olan Sanders’ın bu sözleri, kimi çevrelerden destek görürken bazı kesimlerden ise karışık tepkiler aldı.

Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin Trump’ın Meksika sınırına duvar örülmesini isteğini ‘ahlak dışı’ olarak yorumlaması konusunda da açıklama yapan Sanders, “ABD Başkanı olmanın temel görevinden biri de ülkenizdeki insanları korumaktır” dedi.

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...