ABD Başkanı Trump’tan Türkiye açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'la görüşmesine ilişkin açıklama yaptı. Trump: Erdoğan'la, ABD ile Türkiye arasındaki ekonomik gelişmeleri ele aldık.

ABD Başkanı Trump’tan Türkiye açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump’tan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı telefon görüşmesine ilişkin açıklama geldi.

Trump, Twitter hesabından yaptığı açıklamada; “IŞİD’in kalıntılarıyla mücadeledeki son iki haftalık başarımız ve 20 mil güvenli bölge dahil tüm meselelerde nerede durduğumuzu bildirmek üzere Cumhurbaşkanı Erdoğan ile konuştum. ABD ile Türkiye arasındaki ekonomik gelişme hakkında konuştuk, büyük ölçüde genişleme potansiyeli var.” ifadelerine yer verdi.

trump-twet-erdoganla-gorustum

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump arasında bir telefon görüşmesi gerçekleşmişti. İkili ilişkilerin yanı sıra Suriye’de yaşanan son gelişmelerin ele alındığı görüşmede, Erdoğan, mevkidaşının Suriye’den çekilme kararını memnuniyetle karşıladıklarını ifade etmişti. Erdoğan, bu çerçevede Türkiye’nin, NATO’da müttefiki olan ABD’ye her türlü desteği vermeye hazır olduğunu hatırlatmıştı.

Son dakika... ABD Başkanı Trump'tan küstah Türkiye açıklaması İlginizi Çekebilir Son dakika... ABD Başkanı Trump'tan küstah Türkiye açıklaması

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders da Erdoğan ile Trump arasındaki telefon görüşmesine ilişkin yazılı bir açıklama yapmıştı. Sanders, Erdoğan ile Trump arasındaki görüşmede, ABD’nin Suriye’den geri çekilmesi de dahil ikili ilişkilerin ele alındığını bildirmişti. AA