Sözcü Plus Giriş

Ünlü oyuncu Yunan vatandaşlığına geçti

Hollywood yıldızı Tom Hanks'e Yunanistan'dan hediye... Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopulos, Amerikalı aktör ve ailesine Yunan vatandaşlığı veren kararnameyi imzaladı. Kararın Hanks'in Yunanistan ve Yunan kültürünün tanıtımına katkısı nedeniyle alındığı belirtiliyor.

Sozcu.com.tr
10:46 -
Ünlü oyuncu Yunan vatandaşlığına geçti

İçişleri Bakanı Takis Teodorikakos, CNN’e Tom Hanks‘in Temmuz 2018’de Attika bölgesinde 74 kişinin hayatını kaybettiği orman yangınlarına büyük ilgi gösterdiğini ve sorunun küresel medyaya taşınmasına yardımcı olduğunu söyledi.

Teodorikakos ayrıca Antiparos bölgesinde evi bulunan ve yazlarını burada geçiren Hanks’in Yunanistan’ın tanıtımına katkıda bulunduğunu söyledi.

BİR YIL İÇİNDE YEMİN ETMELERİ GEREKİYOR

BBC Türkçe’nin haberine göre; Tom Hanks ve annesi Yunan olan eşi Rita Wilson, konusu Yunanistan’da geçen ya da Yunan toplumunun tanıtıldığı bir dizi filmin yapımcılığını üstlenmişti.

Bunlar arasında ‘Mamma Mia‘ ile Yunan bir kadının Yunan olmayan sevgilisini ailesine kabul ettirme çabasını konu alan ‘Kalbinin Sesini Dinle‘ (My Big Fat Greek Wedding) filmleri de var.

Tom Hanks ve Rita Wilson’la çocuklarının vatandaşlık için bir yıl içinde yemin etmeleri gerekiyor.

İLGİLİ HABERÜnlü oyuncudan acı haberÜnlü oyuncudan acı haber
Son güncelleme: 12:33 30.12.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more