Sözcü Plus Giriş

35 öğrencili servis için açıklama: Öğrencileri yağmurdan topladık

Gaziantep'in Karkamış ilçesinde taşımalı eğitim veren bir okula öğrenci taşıyan 15 kişilik servisten tam 35 öğrenci çıktı. Tepkiler üzerine, Gaziantep İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, videoyu çeken kişinin ihaleyi kaybeden taraf olduğu belirtildi. Açıklamada “Çeken kişi hakkında suç duyurusunda bulunacağız, ihaleyi kaybettiği için görüntüleri kasıtlı çekti ve yayılmasını sağladı. O gün yağmur yağdığı için servis şoförü yoldan geçen öğrencileri de toplamış durum bu” denildi.

Sibel GÜLERSÖYLER
15:54 -

Gaziantep’in Karkamış ilçesinde köylerden taşımalı eğitim veren bir okula öğrenci taşıyan servisten 35 öğrencinin indiği görüntüler, büyük tepki toplamıştı.

17 kişilik servisin 2 katı öğrenci taşımasının, can güvenliğini tehdit ettiği belirtilmişti. Görüntüleri kaydeden kişi, Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ihale açtığını belirterek; ihaleyi 28 araçla aldıklarını ancak 15 araçla hizmet verdiklerini öne sürmüştü.

“İHALEYİ KAYBETTİĞİ İÇİN YAPTI”

Karkamış İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden konuyla ilgili açıklama geldi.

Sözcü.com.tr’ye konuşan yetkili, “Çeken kişi hakkında suç duyurusunda bulunacağız, ihaleyi kaybettiği için görüntüleri kasıtlı çekti ve yayılmasını sağladı. O gün yağmur yağdığı için servis şoförü yoldan geçen öğrencileri de toplamış durum bu” açıklamasında bulundu.

Ayrıca, servis aracının Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı bir servis olmadığı, velilerin kendi aralarında tutmuş oldukları özel bir servis olduğu öğrenildi.

“O SERVİSLER HER GÜN DENETLENİYOR”

Yetkili, “O servisler her gün denetleniyor hatta görüntülerin çekildiği servis özel servis olmasına rağmen yine de bizlerin denetimi altında. O video kasıtlı bir şekilde çekilmiştir” dedi.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more