Sözcü Plus Giriş

AÖL sınav giriş yerleri ve belgeleri yayımlandı mı? Açık Lise sınavları ne zaman yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı, Açıköğretim Lisesi sınav takvimini duyurdu. AÖL sınav takvimi ile sınav giriş yerleri ve belgelerinini yayımlanacağı tarih de belli oldu. AÖL sınav giriş yerleri de sınav tarihinden 3 gün önce yayınlanacak. Peki AÖL sınavları ne zaman yapılacak?

09:08 -
AÖL sınav giriş yerleri ve belgeleri yayımlandı mı? Açık Lise sınavları ne zaman yapılacak?

Çeşitli sebeplerle örgün öğretime devam edemeyen ya da eğitimini yarıda bırakmak durumunda kalan öğrencilerin okuduğu Açık Öğretim Lisesi (AÖL) sınavlarının tarihleri belirlendi. AÖL 1. dönem sınavları 7-8 aralık tarihlerinde yapılacak. MEB’den yapılan açıklamaya göre sınav giriş yerleri de 4 Aralık’ta internet üzerinden erişime açılacak.

AÖL SINAV GİRİŞ YERLERİ NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) yayımladığı iş takvimine göre; AÖL 2019-2020 eğitim dönemi, 1. dönem sonu sınavları 07- 08 Aralık 2019 tarihlerinde yapılacak. 1. dönem sınava giriş yerlerinin internette erişime açılması ise 4 Aralık'ta yapılacak.

AÖL MEZUNİYET ŞARTLARI NELER?

* Öğrenim gördüğü toplam dönemin en az 8 veya üzeri olması,

* Toplam kazanılan kredinin en az 192 veya üzeri olması,

* Ortak derslerin tamamını başarması veya muaf olması, Dil ve Anlatım /Türk Dili ve Edebiyatı dersinden muafiyet olmaması nedeniyle mutlaka başarılması,

* Açık Öğretim Lisesinde en az bir dönem sınava girmiş olması gerekmektedir.

SINAVA GİRİŞTE GEREKLİ BELGELER

Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı, Açık Öğretim Lisesi Sınava Giriş Belgesi, Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı (ya da eşdeğer bir kimlik kartı) sınava giren öğrencilerin yanında olmalıdır.

Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı ve Sınava Giriş Belgesi yanında bulunmayan öğrencilerin geçerli bir kimlik kartıyla (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport) salon yoklama listelerinde isimleri olmaları halinde sınava alınacaklardır.

Öte yandan, sınav günü yanınızda kurşun kalem ve silgi bulundurmayı unutmayınız.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more