Sözcü Plus Giriş

BİLSEM sınav sonuçları belli oluyor? (2019 BİLSEM sınav sonuçları sorgulama ekranı)

BİLSEM sınav sonuçları için heyecanla beklenen gün geldi. Bilim ve Sanat Merkezleri (BİLSEM) sınavının sonuçları 19 Nisan Cuma günü yani bugün açıklanacak. BİLSEM sınav sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi internet sitesinden yayınlanacak. Sonuçlar belli olduktan sonra kayıtları yapılan öğrencilerin hazır bulunuşluk düzeyi ölçüldükten sonra Bilim ve Sanat Merkezlerinde belirlenmiş eğitimden geçecekler. Haberimizdeki linkten BİLSEM sınav sonuçlarını açıklanır açıklanmaz sorgulayabilirsiniz...

07:22 -
BİLSEM sınav sonuçları belli oluyor? (2019 BİLSEM sınav sonuçları sorgulama ekranı)

BİLSEM sınav sonuçları için beklenen an geldi çattı. MEB, BİLSEM sınav sonuçlarını 19 Nisan yani bugün açıklayacak. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından özel yetenekli öğrencilerin tespiti amacıyla düzenlenen BİLSEM sınavının sonuçları binlerce öğrenci tarafından merakla bekleniyor. Bakanlık, BİLSEM sınav sonuçları için belirlenen tarihi duyurdu. Peki BİLSEM sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanır? İşte BİLSEM sınav sonuçları sorgulama ekranı…

MEB BİLSEM SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI

BİLSEM NEDİR?

Açılımı, Bilim ve sanat merkezleri'dir. Bilim ve Sanat Merkezleri'nin örgün eğitime alternatif olması değil; destekleyici olması hedeflenmiştir. Bu yüzden Bilsem'e yerleştirilme hakkı kazanan öğrenciler, örgün eğitim saatleri (okul saatleri) dışında Bilim ve Sanat Merkezlerinde özel eğitimler almaktadırlar.

Amaç: Örgün eğitim sisteminde, tüm öğrencilerle aynı müfredata tabi tutulan fakat diğer öğrencilerden ayırt edici bireysel yeteneklere sahip öğrencileri değerlendirmektir. Yani, özel yetenekli öğrencilerin sahip olduğu potansiyeli değerlendirmek üzere onlara özel müfredatlar hazırlayan destekleyici eğitim kurumudur.

BİLSEM KAYITLARI YAPILAN ÖĞRENCİLER NASIL BİR EĞİTİM ALACAK?

Kayıtları yapılan öğrencilerin hazır bulunuşluk düzeyi ölçüldükten sonra Bilim ve Sanat Merkezlerinde;

a) Uyum (Oryantasyon),

b) Destek Eğitimi;
1) İletişim Becerileri,
2) Grupla Çalışma Teknikleri,
3) Öğrenme Yöntemleri,
4) Problem Çözme Teknikleri,
5) Bilimsel Araştırma Teknikleri,
6) Yabancı Dil,
7) Bilgisayar,
8) Sosyal Etkinlikler,

c) Bireysel Yetenekleri Fark Ettirme,

ç) Özel Yetenekleri Geliştirme,

d) Proje Üretimi/Yönetimi

alanlarında düzenlenmiş eğitim programlarına alınırlar. Programların belli bir tamamlama süresi bulunmamakta olup öğrenci programlarda kendi öğrenme hızına göre ilerler. Öğrenciler program aşamalarındaki performans, istek, gayretli olmalarına ve devamlarına bağlı olarak eğitimlerine liseyi bitirene kadar devam edebilir.

İLGİLİ HABEROkullar ne zaman kapanacak? Yaz tatili yaklaşıyor..Okullar ne zaman kapanacak? Yaz tatili yaklaşıyor..
Son güncelleme: 11:45 19.04.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more