Sözcü Plus Giriş

E Okul’a nasıl girilir? E Okul VBS giriş ekranı: Kayıt sorgulama

e Okul VBS giriş sistemi sayesinde güncel sınav, tercih sonuçları ve not gibi bilgilerin yanı sıra "Çocuğum hangi okula başlayacak" sorusunun cevabı arayanların da hayatını kolaylaştırıyor. E okul'da yer alan VBS sayesinde https://e-okul.meb.gov.tr/ adresine gerekli bilgileri girerek öğrencilerin eğitim hayatı hakkında ayrıntılı bilgi edinmek mümkün. İşte kayıt sorgulama ekranı...

16:01 -
E Okul’a nasıl girilir? E Okul VBS giriş ekranı: Kayıt sorgulama

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) öğrencilerin ve velilerin sıkça araştırdığı konular arasında yer alıyor. Veliler e okul sistemi üzerinden yapılacak sorgulama ie çocuklarının hangi okula gittiğini öğrenebiliyor. Ayrıca çocuklarının ders notları, devamsızlıkları ve sınav sonuçları gibi pek çok bilgiye e okul VBS’den kolaylıkla görebiliyor. Peki e okul VBS'ye nasıl girilir? İşte detaylar…

E OKUL VBS GİRİŞ EKRANI

E OKUL VBS'YE NASIL GİRİLİR?

e-Okul VBS sistemine giriş yapmak için ilk olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan “https://eokul.meb.gov.tr/” adresine giriş yapmak ve sağ tarafa “Veli Bilgilendirme Sistemi” başlığı altındaki istenen bilgileri doldurmak gerekmektedir. Bu aşamada T.C. Kimlik Numarası, Öğrenci Numarası ve güvenlik kodu istenmektedir. Bu bilgiler doğru girilirse ikinci aşamaya geçilir.

İkinci aşamada da öğrencinin kimlik bilgileri ve okul bilgileri sorulmaktadır. Öğrencinin nüfusa kayıtlı olduğu il/ilçe bilgisi, öğrencinin doğum tarihi, öğrencinin okuduğu şube ve öğrenci fotoğrafı istenmektedir. Bu bilgiler de doğru girildiği takdirde sistem açılır.

Açılan ekranda sol menüde Devamsızlık Bilgisi, Not Bilgisi, Haftalık Ders Programı, Sınav Tarihleri, Aldığı Belgeler, Okuduğu Kitaplar, Davranış Notları, Diploma Puanı, Yıl Sonu Notları ve Nakil Durumu gibi seçenekler yer almaktadır.

E OKUL KAYIT SORGULAMA NASIL YAPILIR?

e Okul’a TC kimlik ve şifre ile giriş yapıldıktan sonra, 2019 – 2020 Öğretim Yılı Okul Öncesi – İlkokul – Ortaokul e-Kayıt Sonuçları” ekranına giriş yapması gerekiyor.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more