Okullar ne zaman açılacak? 15 tatil ne zaman bitiyor?

Öğrencilerin heyecanla beklediği 15 tatil başladı. Kimi dinlenerek kimi ise sınavlara hazırlık için kullanacak bu süreyi. Peki Okullar ne zaman açılacak? İkinci dönem ne zaman başlayacak? İşte MEB tarafından paylaşılan tarih...

Okullar ne zaman açılacak? 15 tatil ne zaman bitiyor?

Tatil fırsatını değerlendiren öğrenciler bir yandan da okulların ne zaman açılacağını merak ediyor. Birinci ve ikinci dönem başlangıç tarihleri MEB çalışma takvimi ile belli oluyor. Okulların hemen ardından açıldığı 15 tatilin de başlangıç ve bitiş tarihi de MEB çalışma takvimi ile belirleniyor. Peki okullar ne zaman kapanacak?

İKİNCİ DÖNEM NE ZAMAN? OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Yarıyıl tatili, 21 Ocak-1 Şubat 2019 tarihlerinde yapılacak. İkinci kanaat dönemi ise 4 Şubat 2019 Pazartesi başlayacak ve 14 Haziran 2019 Cuma tamamlanacak. 15 Haziran 2019 Cumartesi günü başlayacak olan yaz tatili, 16 Eylül 2019 Pazartesi gününe kadar sürecek.

15 tatil sözcü ile ilgili görsel sonucu

15 TATİL İÇİN ÖNERİLER

Özellikle bu dönemde veliler kendi çocuklarının karne sonuçlarına göre eğitim programlarında yenilik yapabilirler. Dersleri kötü gitmiş olan bir öğrencinin ikinci kanaat döneminde nasıl düzeltilebileceği noktasında çeşitli çözümlemeler ortaya koyarak kötü gidişe dur diyebilir. Derslerinde başarılı olan öğrenciler için yarıyıl tatilinde çeşitli aktiviteler ile yabancı dil öğrenimi noktasında yeni çalışmalar ortaya konulabilir. Bu tatil dönemini fırsata çevirebilecek en iyi öğrenci profili ise o yıl gireceği sınavı olan öğrencilerdir. Velilerinin desteği ile birlikte yarıyıl tatilinde düzenli ders çalışabilecekleri bir ortam oluşturarak tatilde tüm eksikleri tamamlayarak bol bol soru çözmeleri sınavlar hazırlık için iyi olacaktır.