Sözcü Plus Giriş

MEB yaz tatilinin biteceği tarihi duyurdu! Okullar ne zaman açılacak?

Milyonlarca öğrenci bir ay önce yaz tatiline başladı. Ne kadar tatil yapacaklarını merak eden öğrenciler, okullar ne zaman açılacak? sorusuna cevap arıyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) takvimine göre 2019-2020 eğitim öğretim yılı 9 Eylül 2019 Pazartesi günü başlayacak.

09:25 -
MEB yaz tatilinin biteceği tarihi duyurdu! Okullar ne zaman açılacak?

Yaz tatili keyfini süren milyonlarca öğrenci okulların ne zaman açılacağını araştırıyor. Ne kadar süre daha tatil yapacaklarını merak edenler haberimizden “Okullar ne zaman açılacak?” ve “Yaz tatili ne zaman bitecek?” sorularının cevaplarına ulaşabilir.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

2019-2020 eğitim öğretim yılı ise 9 Eylül 2019 Pazartesi günü başlayacak. Okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5’inci sınıf öğrencileri, ortaöğretim kurumlarında eğitim ve öğretime başlayacak hazırlık sınıfı ve 9’uncu sınıf öğrencileri ile pansiyonda kalacak öğrencilerin, eğitim görecekleri okul hakkında bilgilendirilmesi, akademik ve mesleki gelişimlerinin desteklenmesi, öğrencilerin yeni girdikleri eğitim ortamına kısa sürede uyum sağlamalarına katkıda bulunulması amacıyla 5-6 Eylül 2019 tarihlerinde uyum eğitimi yapılacak.

OKULLARDA TENEFFÜS SÜRESİ UZADI

Yapılan değişiklikte, “Bir ders saati süresi 40 dakikadır. Okul yönetimince teneffüsler için normal eğitim yapılan okullarda en az 15 dakika, ikili eğitim yapılan okullarda ise en az 10 dakika süre ayrılır” ifadeleri yer aldı. Ayrıca okula başlama yaşı da 66 aydan 69 aya çıkarıldı. 66, 67 ve 68 aylık çocukların da velisinin yazılı isteği bulunanlar da ilkokul birinci sınıfa kaydedilebilecek.

Son güncelleme: 10:05 16.07.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more