Sözcü Plus Giriş

BİLSEM sınav sonuçları açıklandı! MEB.gov.tr BİLSEM sonuç sorgulama ekranı…

BİLSEM sınav sonuçları için nefesler tutulmuştu ve açıklandı ancak MEB'in sitesine şu an erişim sağlanamıyor. BİLSEM özel yetenekli öğrencileri tespite ederek örgün eğitimlerini aksatmadan kapasitelerini kullanmaları amacıyla açılmış devlete bağlı özel bir kurumdur. BİLSEM sınavları ile özel yetenekli çocuklar daha kısa sürede keşfediliyor. BİLSEM sınavına katılanların sonuçları için sorgulama işlemleri sürüyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) BİLSEM sınav sonuçlarını haberimizdeki bağlantıdan sorgulayabilirsiniz...

12:28 -
BİLSEM sınav sonuçları açıklandı! MEB.gov.tr BİLSEM sonuç sorgulama ekranı…

BİLSEM sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş sona erdi ve BİLSEM sınavı sonuçları açıklandı. Öğrencilerin ve velilerin merakla beklediği sonuçlar MEB tarafından yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı BİLSEM sınav sonuçlarının bugün açıklanacağını duyurmuştu….

BİLSEM SINAV SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI

BİLSEM sınav sonuçları aşağıdaki link üzerinden giriş  yapılarak sorgulanabilir.

ORGM MEB BİLSEM SONUÇLARI

BİLSEM SINAV SONUÇ SORGULAMA

 

BİLSEM NEDİR?

Açılımı, Bilim ve sanat merkezleri'dir. Bilim ve Sanat Merkezleri'nin örgün eğitime alternatif olması değil; destekleyici olması hedeflenmiştir. Bu yüzden Bilsem'e yerleştirilme hakkı kazanan öğrenciler, örgün eğitim saatleri (okul saatleri) dışında Bilim ve Sanat Merkezlerinde özel eğitimler almaktadırlar.

Amaç: Örgün eğitim sisteminde, tüm öğrencilerle aynı müfredata tabi tutulan fakat diğer öğrencilerden ayırt edici bireysel yeteneklere sahip öğrencileri değerlendirmektir. Yani, özel yetenekli öğrencilerin sahip olduğu potansiyeli değerlendirmek üzere onlara özel müfredatlar hazırlayan destekleyici eğitim kurumudur.

BİLSEMLERDE EĞİTİM DÖNEMLERİ NE ZAMANDIR?

Bilsem' lerde eğitim-öğretim; birinci dönem (Eylül-Ocak), ikinci dönem (Şubat-Haziran) ve Temmuz, Ağustos (yaz okulu, öğrenci kampları) aylarını kapsayacak şekilde yılda üç dönem halinde düzenlenir. Öğrenci kayıtlı olduğu örgün eğitim okulunda sabahçı ise öğleden sonra Bilsem' de, öğlenci ise sabah Bilsem' de ve tam gün eğitim görüyorsa akşam BİLSEM' de olacak şekilde eğitime alınır. Her eğitim döneminde devamsızlık süresi eğitim süresinin %30′ unu geçemez. Mazeret göstermeksizin bu süreyi aşan veya programa katılmayan öğrencilerin kaydı silinir.

Son güncelleme: 09:18 30.04.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more